Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 05.09.16. | 19:58

Austrija je došla do gostujuće pobjede na otvaranju kvalifikacija.

U prvoj utakmici večerašnjeg programa kvalifikacija za SP u Rusiji, Austrija je u Tbilisiju s 2:1 pobijedila Gruziju. Do vodstva su gosti došli u 16. minuti nakon što je Hinteregger bio najviši u skoku nakon ubacivanja Alabe. Gruzija je nakon toga imala nekoliko prilika, bila bolji suparnik, ali su u 42. primili gol sličan prvome – ovaj put je asistent bio Arnautović, a strijelac Janko.

Gruzija je bila bolja i u drugom poluvremenu, ali je došla samo do jednog gola kojeg je u 78. postigao Anandize. Imali su domaćini prije toga nekoliko dobrih prilika, pogodili i vratnicu, ali austrijski golman Almer je samo jednom vadio loptu iz mreže.

Večeras u grupi D igraju još Wales i Moldavija te Srbija i Irska. Na označenim linkovima se možete kladiti na te utakmice

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji:

Gruzija – Austrija 1:2 (Ananidze 78'/Hinteregger 16', Janko 42')

Austrijska nogometna reprezentacijagruzijska nogometna reprezentacijaKvalifikacije za Svjetsko prvenstvo