REUTERS/Wolfgang Rattay

VIDEO Veliko slavlje Rumunja, Belgija ide na Francuze!

sri. 26.06.24. | 20:21

Svi su na koncu ostali na četiri boda u skupini E

Kako je krenulo su skupini E, tako je i okončano nakon posljednjeg kola! Sve četiri selekcije su ostale na četiri boda, a na koncu su najsretniji Rumunji koji s prvog mjesta odlaze iz ove skupine! Belgija je 0-0 remijem protiv Ukrajine osvojila drugo mjesto, a dalje će i Slovaci koji su s Rumunjskom odigrali 1-1. Nevjerojatan rasplet najmanje je oduševio Ukrajinu koja je s četiri boda ispala s Europskog prvenstva... Na kraju je poredak kreirala gol-razlika.

U Stuttgartu je bilo poprilično monotono i dosadno, bez neke prevelike energije i želje za nadmetanjem. Generalno ni Belgijci ni Ukrajinci nisu ponudili bogzna što. Imao je Lukaku sjajnu priliku na startu utakmice, a u većini poluvremena je Ukrajina bila ta koja je bila bolji protivnik. Ukrajinci su pokazali da mogu zapapriti bilo kome, imaju itekako brzi kontranapad i u nekoliko akcija su stvorili velike probleme favoriziranom protivniku.

U drugom poluvremenu, posebice kako se bližio kraj ogleda, Belgija je ipak podignula ritam, zaigrala otvorenije, ali jako tanko je to bilo s obzirom na kvalitetu koji imaju u svojim redovima. Takva jalova igra donijela im je drugo mjesto i Francusku u nokaut fazi...

Ukrajina - Belgija 0-0

U Frankfurtu je pak kudikamo drugačije nego u Stuttgartu, Slovaci i Rumunji igrali su ipak otvoreniji nogomet. Prva je povela Slovačka preko Dude koji se sjajno snašao na ubačaj Kucke. No onda je odgovorila Rumunjska u 37. minuti. Razvan Marin je zabio iz penala za izjednačenje. Očekuju nas uzbudljiva ruga poluvremena...

Međutim, onda je u drugom dijelu umjesto krešenda stigao smiraj ogleda. Niti jedni niti drugi se nisu previše zamarali napadačkim nogometom, uglavnom se brinulo o tome da se održi vlastita mreža praznom. Na koncu se rasplelo ono što se i očekivalo, iako je ovaj susret bio, barem što se u prvih 45 minuta tiče, puno življi. Remi je zadovoljio i jedne i druge. Rumunjska u osmini finala ide na Sloveniju ili Nizozemsku, a Slovaci na Engleze ili Španjolce.

Slovačka - Rumunjska 1-1

Strijelci: 1-0 Duda (25., Kucka), 1-1 R. Marin (37., 11m).