Jug protiv Jadrana brani naslov u Regionalnoj ligi

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 01.04.17. | 10:22

Vaterpolisti Juga i Jadrana iz Herceg Novog borit će se danas za naslov u regionalnoj Jadranskoj ligi.

Jugaši su u jučerašnjem polufinalu Regionalne lige u Dubrovniku uvjerljivo svladali Partizan 18:4, a Jadran iz Herceg Novog je u drugom polufinalu bio bolji od zagrebačke Mladosti s 14:10. Jadran je već u prvom poluvremenu riješio pitanje prolaza u finale, budući da je poveo nedostižnih 8:2. Andrija Vlahović i Franko Lazić su predvodili Mladost sa po četiri gola, a kod Jadrana je Danil Markulov zabio pet.

Jug je također bio uvjerljiv, ali najviše u posljednje dvije četvrtine koje je dobio sa 9:0, ne dopustivši Partizanu da postigne pogodak. Trostruki strijelci kod domaćina bili su Javier Garcia i Felipe Perrone.

Tako će se danas u finalu s početkom u 19:30 u dubrovačkom Gružu sastati prvoplasirana i drugoplasirana momčad regularnog dijela sezone, Jug i Jadran. Naslov brani dubrovački sastav. Aktualni hrvatski, regionalni i europski prvak ima priliku na svom bazenu doći do treće titule pobjednika Regionalne lige.