Jug bez obrane naslova, Szolnoki prvak Europe!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 27.05.17. | 17:55

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj su primili pet golova.

Szolnoki je jučer porazio Eger u polufinalu, a treće je mjesto u ranijoj utakmici danas osvojio Pro Recco koji je bio uvjerljiv protiv Eger svladavši ih 15:6, već su na poluvremenu imali ogromnih 7:2.

Jug je dobro ušao u susret u nakon prvog perioda igre vodio 2:1, no ključna je bila druga četvrtina u kojoj su primili čak pet pogodaka. Na odmor se otišlo s 6:3 za Mađare i Jug se više nije uspio vratiti u susret, Szolnoki je jednostavno dominirao u oba dijela igre. Jugaši tako nisu uspjeli obraniti naslov prvaka u ovom natjecanju kojeg su prošle godine osvojili u finalu protiv Olympiakosa. Morat će se zadovoljiti drugim mjestom.

Najbolji je strijelac kod Juga bio Pavo Marković s dva pogotka, nitko drugi nije zabio toliko. Kod Szolnokija Milan Aleksić i Andrija Prlainović zabili su po tri pogotka i bili junaci velike pobjede koja ih je odvela do titule prvaka Europe.