Derby d'Italia pripao Sinneru, ali potrajao je gotovo četiri sata
Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 04.07.24. | 08:48
Bio je to duel dvojice tenisača kojima je trava izuzetno jaka podloga
Prvi tenisač svijeta Talijan Jannik Sinner plasirao se u 3. kolo ovogodišnjeg Wimbledona svladavši u 2. kolu sunarodnjaka i finalistu ovog turnira iz 2021. Mattea Berrettinija sa 7-6 (3), 7-6 (4), 2-6, 7-6 (4) nakon tri sata i 42 minute igre.
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
Imao je Berrettini "break" prednosti u svakom od četiri odigrana seta, no u prvom, drugom i četvrtom Sinner je uspijevao nadoknaditi zaostatak te potom osvojiti i "tie-break". Samo u trećem setu je Berrettini uspio obraniti prednost, pa ju čak i udvostručiti.
Sinner će u 3. kolu igrati protiv Srbina Miomira Kecmanovića koji je sa 4-6, 7-6 (7), 1-6, 6-2, 6-3 svladao Nizozemca Tallona Griekspoora.
Jannik Sinner is now 14-0 against fellow Italian players.
— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) July 3, 2024
Undefeated.
🇮🇹🦊 pic.twitter.com/P1xM6cv8Ax
REZULTATI, TENISAČI,
1. KOLO:
Emil Ruusuvuori (Fin) - Mackenzie McDonald (SAD) 7-6 (6), 4-6, 5-7, 7-6 (6), 6-3
Arthur Rinderknech (Fra) - Kei Nishikori (Jap) 5-7, 6-4, 6-7 (2), 6-3, 6-2
Alejandro Tabilo (Čile/24) - Daniel Evans (VB) 6-2, 7-5, 6-3
Tomaš Machač (Češ) - David Goffin (Bel) 3-6, 3-6, 6-4, 6-1, 7-6 (5)
Roman Safjulin - Francisco Cerundolo (Arg/26) 6-7 (5), 3-6, 7-5, 6-3, 6-4
Thanasi Kokkinakis (Aus) - Felix Auger-Aliassime (Kan/17) 4-6, 5-7, 7-6 (9), 6-4, 6-4
Lucas Pouille (Fra) - Laslo Đere (Srb) 3-6, 7-6 (4), 3-6, 6-3, 6-1
Quentin Halys (Fra) - Christopher Eubanks (SAD) 6-4, 6-4, 6-2
Karen Hačanov (21) - Aslan Karacev 6-3, 6-7 (4), 7-6 (11), 2-0 - predaja
2. KOLO:
Jannik Sinner (Ita/1) - Matteo Berrettini (Ita) 7-6 (3), 7-6 (4), 2-6, 7-6 (4)
Miomir Kecmanović (Srb) - Tallon Griekspoor (Niz/27) 4-6, 7-6 (7), 1-6, 6-2, 6-3
Jan-Lennard Struff (Njem) - Zhang Zhizhen (Kina/32) 5-7, 6-3, 7-6 (1), 7-6 (8)
Danil Medvedev (5) - Alexandre Muller (Fra) 6-7 (3), 7-6 (4), 6-4, 7-5
Carlos Alcaraz (Špa/3) - Aleksandar Vukić (Aus) 7-6 (5), 6-2, 6-2
Frances Tiafoe (SAD/29) - BORNA ĆORIĆ (HRV) 7-6 (5), 6-1, 6-3
Brandon Nakashima (SAD) - Jordan Thompson (Aus) 6-3, 6-2, 6-2
Ugo Humbert (Fra/16) - Botic van de Zandschulp (Niz) 7-6 (9), 6-1, 6-3
Tommy Paul (SAD/12) - Otto Virtanen (Fin) 4-6, 6-3, 5-7, 7-5, 6-4
Aleksandar Bublik (Kaz/23) - Arthur Cazaux (Fra) 6-4, 7-6 (1), 6-4
Roberto Bautista (Špa) - Lorenzo Sonego (Ita) 6-3, 3-6, 6-3, 6-4
Fabio Fognini (Ita) - Casper Ruud (Nor/8) 6-4, 7-5, 6-7 (1), 6-3
TENISAČICE,
1. KOLO:
Danielle Collins (SAD/11) - Clara Tauson (Dan) 6-3, 7-6 (4)
Maria Camila Osorio (Kol) - Lauren Davis (SAD) 6-3, 6-1
Beatriz Haddad Maia (Bra/20) - Magdalena Frech (Polj) 7-5, 6-3
Barbora Krejčikova (Češ/31) - Veronika Kudermetova 7-6 (4), 6-7 (1), 7-5
Katie Volynets (SAD) - Lourdes Carle (Arg) 6-2, 7-5
Jule Niemeier (Njem) - Viktorija Golubić (Švi) 6-2, 6-1
Elina Svitolina (Ukr/21) - Magda Linette (Polj) 7-5, 6-7 (9), 6-3
2. KOLO:
Lulu Sun (NZ) - Julija Starodubceva (Ukr) 4-6, 6-3, 6-2
Zhu Lin (Kina) - Anastazija Pavljučenkova (25) 6-4, 6-3
Emma Raducanu (VB) - Elise Mertens (Bel) 6-1, 6-2
Maria Sakkari (Grč/9) - Arantxa Rus (Niz) 7-5, 6-3
Dajana Jastremska (Ukr/28) - Varvara Gračeva (Fra) 3-6, 6-4, 7-6 (5)
DONNA VEKIĆ (HRV) - Erika Andrejeva 6-2, 6-3
Jasmine Paolini (Ita/7) - Greet Minnen (Bel) 7-6 (5), 6-2
Bianca Andreescu (Kan) - Linda Noskova (Češ/26) 6-3, 7-6 (5)
Diana Šnajder - Sloane Stephens (SAD) 6-1, 6-1
Emma Navarro (SAD/19) - Naomi Osaka (Jap) 6-4, 6-1
Sonay Kartal (VB) - Clara Burel (Fra) 6-3, 5-7, 6-3
Coco Gauff (SAD/2) - Anca Todoni (Rum) 6-2, 6-1
(Hina)