Marko Lukunic/PIXSELL

Petković i Hoxha osvojili Zmajevo gnijezdo, Dinamo na korak do naslova

ned. 05.05.24. | 21:25

Velika pobjeda Modrih koja ih je tri kola prije kraja odvela na četiri boda prednosti

U derbi susretu 33. kola Hrvatske nogometne lige, ali i cijele sezone, nogometaši Dinama su nakon preokreta pobijedili Rijeku na Rujevici s 2-1 (0-0) čime su napravili veliku prednost na vrhu ljestvice, pobjegli su Riječanima na četiri boda prednosti.

Rijeka je povela u 50. minuti kada je Marko Pjaca precizno pogodio s bijele točke za 1-0. Za 1-1 je zaslužan bio Bruno Petković koji je majstorski u 75. minuti izveo slobodan udarac s više od 20 metara, dok je Dinamo do pobjedničkog gola došao u 89. minuti. Strijelac gola možda i vrijednog naslova prvaka postigao je Arber Hoxha. Dinamo sada ima četiri boda više od Rijeke (75-71).

Do kraja sezone Dinamo na svom maksimirskom stadionu igra protiv Osijeka i Rudeša, dok gostuje kod Slaven Belupa. Rijeka mora na gostovanja kod Varaždina i Osijeka, dok na svojoj Rujevici igra protiv Slaven Belupa.

Rijeka - Dinamo 1-2

Stadion: Rujevica

Strijelci: 1-0 Pjaca 11m (50.), 1-1 Petković (75.), 1-2 Hoxha (89.)

Glavni sudac: Tamas Bognar, pomoćnici: Balasz Buzas i Peter Kobor, VAR: Istvan Vad, AVAR: Istvan Albert.

Žuti kartoni: Selahi, Goda, Hodža, Radeljić (Rijeka), Kulenović, Hoxha (Dinamo)

Rijeka (4-1-4-1): Labrović - Smolčić, Radeljić, Mitrović, Goda (84. Čabraja) - Selahi (57. Petrovič) - Pašalić, Fruk (78. Janković), Hodža (78. Obregon), Pjaca - Ivanović (78. Marić)

Dinamo (3-4-1-2): Nevistić - Bernauer, Theophile, Ristovski - Pierre-Gabriel (70. Ogiwara), Mišić, Sučić (66. Ademi), Vidović (70. Rog) - Baturina - Petković, Kulenović (46. Špikić)