Matija Habljak/PIXSELL

Tmurna srijeda za hrvatske prvoligaše

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 18.07.24. | 08:01

Osim Dinama i Rijeke, poraze su upisali Istra 1961 i Šibenik...

Dinamo je jučer izgubio od ukrajinskog Krivbasa s 0-2 u utakmici koja je trajala više od 120 minuta, a Rijeka je s minimalnih 0-1 poražena od austrijskog viceprvaka Red Bull Salzburga. No, sva najbolja hrvatska kluba u proploj sezoni, poraze su u srijedu u pripremnim utakmicama upisali Istra 1961 i Šibenik.

Puljani su otišli na megan talijanskom prvoligašu Udineseu koji je na kraju slavio s 4-1. Brazilski napadač Bener zabio je u 19., a Istri je poravnanje donio Salim Fago u 41. No, do kraja poluvremena Lorenzo Lucca i iskusni Florian Thauvin dvaput poentiraju za Bianconere, a konačni rezultat postavio je Slovenac David Pejčić.

Istra 1961 u prvom kolu HNL-a gostuje kod Dinama u Zagrebu (2. kolovoza, 21 sat).

Šibenik je s 1-3 izgubio od GAK-a u Grazu. GAK poveo golom Satina (8), na 1-1 izjednačio je Perić (44), a u nastavku su Zaizen (74) i Lichtenberger (75) za 60 sekundi osigurali pobjedu svojoj momčadi.