HVS

Hrvatski juniorski vaterpolisti prvaci Europe

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 07.09.24. | 21:12

U finalu su, nakon boljeg raspucavanja peteraca, stigli do zlaza.

Hrvatska U19 vaterpolska reprezentacija svladala je Crnu Goru (7-7, 10-8 nakon peteraca) u finalu U19 Eura u bugarskom Burgasu i stigla do naslova europskog prvaka.

Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme, vodila 3-0, a prvi gol primila je u završnim sekundama druge četvrtine. No, treća četvrtina prpala je Crnogorcima koji su je osvojili s 3-1 i izjednačili rezultat. Hrvatska je u zadnjoj dionici povela sa 6-4, no Crnogorci zabijaju tri brza gola i prvi put u utakmici vode. Hrvatska je do konačnih 7-7 stigla u svojem zadnjem napadu na utakmici, kada je Ivuša Burđelez zabio 39 sekundi prije kraja.

U raspucavanju peteraca briljirao je vratar Mauro Ivan Čubranić koji je obranio dva udarca Crnogorcima i Hrvatskoj donio naslov, a sebi je priskrbio titulu za najboljeg vratara prvenstva.

Broncu je osvojila Španjolska koja je također nakon peteraca nadvisila Mađarsku.