Nel Pavletic/PIXSELL

Marčinko ostvarila rezultat karijere i stigla do finala Montreauxa!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 07.09.24. | 21:14

Ružić u 2. kolu kvalifikacija u Monastiru, kraj za Konjuh u Guadalajari

Hrvatska tenisačica Antonia Ružić plasirala se u 2. kolo kvalifikacija na WTA turniru u Monastiru, dok je Ana Konjuh zaustavljena na startu kvalifikacija za nastup na turniru u Guadalajari.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Ružić je u 1. kolu kvalifikacija u Monastiru svladala Šveđanku Jacqueline Cabaj Awad sa 6-3, 7-5, a za ulazak u glavni ždrijeb igrat će protiv Britanke Jodie Burrage.

Bolja od Konjuh u Guadalajari bila je Australka Maya Joint sa 7-6 (3), 7-5.

Mlada hrvatska tenisačica, 18-godišnja Petra Marčinko plasirala se u finale WTA125 turnira u švicarskom Montreauxu, ona je u polufinalu svladala iskusnu 33-godišnju Španjolku Nuriju Parrizas-Diaz sa 6-2, 7-6 (4).

Za Marčinko je ovo najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri tijekom koje naslov sa W80 "challengera" u Poitiersu te tri naslova s ITF turnira.

Plasmanom u finale trenutačno 292. igračica s WTA ljestvice Marčinko je osigurala 81 WTA bod, a u slučaju pobjede u nedjeljnom finalu u kojem će za suparnicu imati još jednu vrlo iskusnu igračicu, 34-godišnju Rumunjku Irinu-Cameliju Begu, osvojit će 125 WTA bodova.