Flamengo u finalu klupskog SP (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 17.12.19. | 21:17

Liverpool je favorit u drugom polufinalu.

Nedavni osvajači Cope Libertadores, brazilski Flamengo, kao predstavnik Južne Amerike, prvi je finalist klupskog Svjetskog prvenstva u Dohi. Sa 3:1 svladali su azijskog prvaka Ač-Hilal iz Saudijske Arabije.

Saudijci su bili ti koji su poveli preko Salema Al-Dawsarija u 18. minuti, koji je iskoristio lukavu povratnu loptu s desne strane.

Ušavši u drugo poluvrijeme, Brazilci su odlučili izjednačiti, a to im je i pošlo za rukom. Predivnu akciju pogotkom je okrunio Giorgian de Arrascaeta u 49. minuti.

Nakon još jedne dobre akcije s desne strane, udarcem glavom je Flamengo doveo u vodstvo Bruno Henrique u 78. minuti.

Konačnih 3:1 postavljeno he u 82 minuti autogolom Alija Albulayhija, a akcija je ovaj puta začeta s lijeve strane.

Aktualni nositelj naslova je Real Madrid našeg Luke Modrića, koji je slavio u finalu u Abu Dhabiju nad Al-Ainom, klubom kojeg je tad vodio Zoran Mamić.

Flamengo će u finalu igrati protiv pobjednika predstavnika Europe Liverpoola i onog Sjeverne i Srednje Amerike, meksičkog Monterreya. Utakmica se igra u srijedu u 18:30 po srednjeeuropskom vremenu.

U utakmici za peto mjesto prvak Afrike tuniški Esperance slavio je protiv domaćeg predstavnika Al Sadd sa 6:2.