KRAJ: Ovacije za Durdova, Livaja i Sigur za sigurnih 4-1!

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 21.09.24. | 19:03

Gostima se ozlijedio standardni vratar Radošević, morao je iz igre

Gorica je šokirala Hajduk na Poljudu već u petoj minuti kada je nakon pogreške Filipa Uremovića zabio Marko Kolar.

Samo je zaobišao Ivana Lučića u zabio, zapravo je loptu na crti dirao Dominik Prpić, pa je njemu pripisan autogol.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, jer je u 11. zabio Bruno Durdov.

Prethodn se Gorici ozlijedio vratar Božidar Radošević, a među vratnice je stao Karlo Žiger koji je po ulasku odmah primio gol.

Hajduk je imao potom prigoda, ali se na omor otišlo s 1-1, a mogla je u nadoknadi i Gorica do novog vodstva.

Počelo je drugo poluvrijeme, indisponiranoga Dialla zamijenio je Hrgović.

Hajduk je tražio drugi gol i zabio ga u 55. minuti kada je zabio ponovno Durdov na asistenciju Livaje, bio je to udarac koji Žiger nije ni vidio. Dobro je Gattuso govorio da će kod njega igrati 16-godišnjak ako to zasluži, a mladi Kaštelanin zaslužio je i ovacije.

Nakon toga je Hajduk iz kaznenoga udarca povisio na 3-1 u 71. minuti, prethodno je Leš igrao rukom. To je Livaji peti uzastopni pogodak u prvesntvu.

Priču je što se bodova tiče zaokružio Niko Sigur, njegov udarac u 77. minuti je od jedne vratnice otišao u drugu, pa potom u mrežu.

RANIJE OBJAVLJENO

Hajduk protiv Gorice od 20 sati na Poljudu traži četvrtu pobjedu u nizu, želi tjedan završiti na vrhu i u miru se pripremati za Jadranski derbi koji igra iduće nedjelje igra na Rujevici.

Treneri Gennaro Gattuso odnosno Rajko Vidović odlučili su se za sljedeće sastave:

Hajduk (4-2-3-1): Lučić – Melnjak, Uremović, Prpić, Diallo – Krovinović, Rakitić – Durdov, Kalik, Biuk – Livaja.

Gorica (5-3-2): Radošević – Mikanović, Krizmanić, Maloča, Leš, Štiglec – Pršir, Pajaziti, Ndockyt – Majstorović, Kolar.

Dakle, baš kako je Germanijak i najavio.

Utakmica Hajduk – Gorica igra se od 20 sati (MAXSport1). Sudac je Dario Bel (Osijek). Pomoćnici su Marjan Tomas (Vladislavci) i Ivan Janić (Ilok), dok je četvrti arbitar Toni Dadić (Zagreb). VAR je Ante Čulina (Zagreb), a AVAR Ante Čuljak (Zagreb).