Milan Sabic/PIXSELL

Žuti poraženi na Gripama, Jones vodio Igokeu do pobjede

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 21.09.24. | 21:38

Strijelce Splićana predvodio je Shannon Shorter sa 17 koševa, a imao je i devet skokova te četiri asistencije

Košarkaši Splita otvorili su novu sezonu igranja u ABA ligi domaćim porazom od Igokee koja je slavila na Gripama sa 79-74 (14-14, 21-18, 24-31, 20-11).

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Strijelce Splićana predvodio je Shannon Shorter sa 17 koševa, a imao je i devet skokova te četiri asistencije. Antonio Jordano je postigao 14 poena, a David Škara 11.

Bryce Jones je sa 13 koševa i devet asistencija bio najbolji igrač Igokee, a po 10 poena postigli su Dragan Milosavljević i Boriša Simanić.U izjednačenom prvom poluvremenu gosti su u 16. minuti imali šest koševa prednosti (31-25), a na poluvremenu je njihova prednost bila +3 (35-32). Splićani su u iznimno efikasnoj trećoj četvrtini ubacili 31 koš, jedan manje nego li u cijelom prvom poluvremenu, te su u prvoj minuti zadnje četvrtine bili u plusu od sedam koševa (66-59).

Split je u 35. minuti vodio 69-65, da bi gosti u sljedeće četiri minute napravili seriju 13-0 i tako zasluženo došli do pobjede.

Splićani će u drugom kolu, u subotu 28. rujna, gostovati u Podgorici kod Budućnosti. (Hina)