REUTERS/Marton Monus

Europski prvaci u bitci za 9. mjesto

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 25.07.23. | 08:13

Nakon pobjede nad Kanadom, Hrvatska će svoj nastup na SP-u u Japanu završiti s pobjednikom dvoboja Japan - Australija

U razigravanju za redoslijed od 9. do 12. mjesta na Svjetskom prventsvu hrvatski vaterpolisti su svladali u Fukuoki Kanadu s 13-5 (3-2, 3-1, 5-1, 2-1).

Izbornik Ivica Tucak obavio je nekoliko izmjena u odnosu na sastav koji je igrao protiv Crne Gore.

Umjesto Marka Bijača na vratima je bio Toni Popadić i dakako svoju rolu odradio vrhunski. Devet obrana ukupno, od toga i jedan obranjeni peterac,

Na tribine su za ovu priliku preselili još i kapetan Ivan Krapić i Ante Vukičević, a umjesto njih su u vodi osvanuli Filip Kržić i Andrija Bašić.

Nije bilo baš nikakvih rezultatskih poteškoća. Najviše što je Kanada učinila bilo je jedno poravnanje, na samom početku utakmice (1-1).

Prvo značajnije odvajanje uslijedilo je u drugoj četvrtini (6-2), a konačna ‘presuda’ pala je u trećoj dionici. Tada su Barakude zaredale s golovima Jerka Marinića Kragića (iz peterca), pa Butića, dvaput Bukića i jednom Burića za 11-3, tri minute prije kraja treće četvrtine. Potom je valjalo samo ‘odbrojati’ minute do kraja utakmice.

Hrvatska će svoj nastup u Japanu završiti u borbi za deveto mjesto s pobjednikom dvoboja Japan - Australija.

(Hina, G)

vaterpoloHrvatska vaterpolska reprezentacijaSvjetsko prvenstvo u vaterpoluIvica Tucak