Matija Habljak/Pixsell

Čačić s Dinamom protiv Hajduka ima tri od tri, a nikad nije vodio derbi na Poljudu

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 09.07.22. | 12:18

Dvaput je Čačićev Dinamo do pobjede nad Hajdukom došao u samoj završnici utakmice

Ante Čačić svašta je prošao u svojoj trenerskoj karijeri, da sad ne nabrajamo koga je sve vodio, no, jednu stvar još nije dočekao. Naime, još nikad nije vodio Dinamo u velikom derbiju na Poljudu. I, s obzirom na raspored, još će neko vrijeme pričekati. No, u kontekstu današanjeg Superkupa (20 sati) važnije je da je triput vodio Modre protiv Hajduka u Maksimiru i sva tri puta pobijedio. Prije više od 10 godina, 17. ožujka 2012., Čačić je prvi put sjedio na klupi u derbiju, a njegova je momčad do pobjede došla u samoj završnici. Hajduk je poveo golom Ante Vukušića, a tri boda Dinamu donio je džoker s klupe, Ivan Krstanović. Ušao je u igru u 74. minuti umjesto Fatosa Beqiraja pa u 79. i 82. minuti (s bijele točke) zabio za pobjedu. Tada se još nije znalo da će Hajduk Krstanoviću biti tako draga mušterija.

(1.75) Dinamo (3.80) Hajduk (4.60)

Šest mjeseci kasnije, 29. rujna 2012., opet preokret za Dinamovu pobjedu. Sad je Mijo Caktaš zabio već u prvoj minuti, ali do odmora je sve izgledalo bolje za Čačića i njegovu momčad. Sammir i Čop zabili su za vodstvo, a onda je 12 minuta prije kraja susreta Sammir svojim drugim golom zapečatio Hajdukovu sudbinu u tom derbiju. Treća sreća za Čačića bila je ova nedavna utakmica, zadnja u prošloj sezoni, Dinamo je, podsjetimo, pobijedio 3:1. Opet u samoj završnici, nakon što je Livaja izjednačio u 94. minuti, u 99. i 100. Oršić i Baturina ipak su donijeli slavlje. Prvo i jedino protiv Hajduka u prošloj sezoni, ali već treće Čačićevo u derbijima s Bijelima. Sad će imati četvrtu priliku, a za mjesec dana 13. kolovoza, ne bude li taj derbi odgođen zbog europskih obveza, Čačić će i peti put voditi derbi u Maksimiru. Prvi put bi Čačić akter velikog derbija na Poljudu trebao biti u 14. kolu, 20. listopada. No, do tada je još puno drugih obveza i izazova, koje treba preskočiti da bi dočekao taj derbi.