Sime Zelic / Pixsell

Zadar pobijedio Dinamo i zadržao maksimalan učinak

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 26.11.23. | 19:33

Sigurna pobjeda prvaka Hrvatske

Košarkaši Zadra ostvarili su i desetu pobjedu u nizu u domaćem prvenstvu, svladavši u desetom kolu Premijer lige zagrebački Dinamo sa 78-65 (24-11, 19-28, 20-18, 15-8) u KC Dražen Petrović.

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih deset minuta vodili s 24-11. No, domaća momčad je napadački "prodisala" u drugoj četvrtini (28-19) i poluvrijeme dočekala sa samo četiri koša zaostatka. Utakmica je bila neizvjesna do završne dvije minute u koje su gosti ušli sa samo tri koša prednosti (68-65). No, Zadar je do kraja utakmice serijom 10-0 došao do uvjerljive pobjede.

Luka Božić je predvodio momčad Danijela Jusupa s 21 košem, sedam skokova i šest asistencija. Marko Ramljak je ubacio 15 poena, a Dario Drežnjak 11. Kod Dinama su najefikasniji bili Karlo Mikšić i Ivan Novačić sa po 14 koševa.

Zadar je vodeća momčad lige s učinkom 10-0. Split je drugi s 8-2, a Cibona je treća s 8-1 i utakmicom manje koju će odigrati u ponedjeljak (20.05 sati) na gostovanju u zagrebačkoj Dubravi. Dinamo je s učinkom 7-3 na četvrtoj poziciji.