Talentirani Nijemac šokirao Čilića u drugom kolu Šangaja

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 11.10.16. | 16:30

Drugi Čilićev poraz od 19-godišnjeg Zvereva u njihovom trećem dvoboju...

Mladi Nijemac Alexander Zverev izbacio je Marina Čilića s 3:6, 6:3, 6:2 u drugom kolu turnira iz ATP Masters 1000 serije u Šangaju.

Najbolji hrvatski tenisač dobro je otvorio meč, a u osmom gemu iskoristio je priliku za break, te za 36 minuta osvojio prvi set. No, nastavak dvoboj nije odigrao na istoj razini, dok je Zverev igrao sve bolje kako je meč odmicao. U šestom gemu drugog seta Nijemac je napravio break koji mu je bio dovoljan da izjednači u setovima, da bi u odlučujućoj dionici igre još dva puta oduzimao servis Čiliću za konačni trijumf poslije sat i 54 minute igre.

Zverev je tako ozbiljno ugrozio Čilićeve ambicije glede plasmana na završni turnir osmorice najboljih, a pobjedom je izborio treće kolo gdje će ga čekati deveti nositelj Jo-Wilfried Tsonga.

Čilića pak u Šangaju u srijedu očekuje nastup u igri parova s Matom Pavićem. Suparnici u drugom kolu su im Indijac Bopanna i Kanađanin Nestor.