Karlović namučio Nadala u Šangaju, ali kobna je bila dvostruka pogreška

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 14.10.15. | 17:30

Ivo Karlović ispao je u 2. kolu Mastersa u Šangaju od Rafaela Nadala, koji je slavio sa 7:5, 6:7, 7:6.

Karlović je sjajno otvorio meč i već u prvom gemu napravio break. Prednost je sigurno čuvao do rezultata 5:4, kada Španjolac briljira reternima i vraća se u set. Nakon toga Nadal radi još jedan break i uzima prvu dionicu igre.

U drugom setu Karlović je u sedmom gemu imao tri vezane break lope, ali nije ih iskoristio. Ipak, odlično je odigrao tie-break i sa 7:4 izjednačio rezultat u setovima.

I u odlučujućem trećem setu igrao se tie-break u kojem se hrvatski tenisač držao do 4:4, kada radi dvostruku pogrešku i poklanja meč Nadalu.

Ivo je odservirao 24 asa, 20 više od suparnika, te je osvojio 80 posto poena nakon prvog servisa. Međutim, niti to mu nije bilo dovoljno za pobjede. Dalje je otišao Nadal kojeg u trećem kolu čeka Miloš Raonić.

Inače, spomenimo i kako je Mirjana Lučić-Baroni pružila sjajan otpor favoriziranoj Caroline Wozniacki u 1. kolu WTA turnira u Linzu. Danska tenisačica slavila je tek nakon tri seta, sa 3:6, 7:6, 6:4.