REUTERS/Leon Kuegeler

Sylvinho: “Bili smo u igri do kraja, a protiv Hrvatske moramo biti odlučniji”

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 16.06.24. | 08:02

Poraz Albanije od Italije prokomentirali su izbornik te kapetan Djimsiti

Albanski izbornik Sylvinho prokomentirao je poraz od Italije 1-2 u kojemu je njegova momčad imala rano vodstvo.

Prouči cjelokupnu ponudu za Euro na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Međutim, Talijani su relativno brzo preokrenuli utakmicu u svoju korist i sačuvali prednost.

"Dobro smo krenuli u utakmicu i postigli rani pogodak. Momčad je bila vrlo uzbuđena nakon toga, ali morali smo odigrati bolje, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku smo čak imali i prilike za izjednačenje, pogotovo Manaj. Italija je brzo pomicala loptu i šteta je što se nismo mogli tome oduprijeti. Da nismo primili drugi gol bili bismo u dobroj poziciji prijetiti iz protunapada, ali nismo izdržali. Deset dana smo se pripremali kako bismo izvukli nešto iz ovog susreta no na kraju smo ostali bez ičega. Moram pohvaliti i naše navijače koji su nam davali veliku podršku. Protiv jedne Italije bili smo u igri do samoga kraja. Nemoguće je bilo parirati Barelli i Jorginhu u sredini terena", kazao je Sylvinho.

Sada ih u srijedu čeka Hrvatska u utakmici u kojoj se poraženi vjerojatno oprašta od izgleda za plasman dalje.

“Hrvatska je odlična reprezentacija, tehnički su izvanredni. Imaju vrhunskih pojedinaca u svojim redovima. Morat ćemo ponoviti izdanje s Italijom, ali biti odlučniji”, kazao je o Vatrenima.

I kapetan sljedećeg suparnika Hrvatske Berat Djimsiti složio se sa svojim izbornikom.

"Italija je zasluženo pobijedila. Nakon našeg gola nas je pritisnula, to je jaka momčad s mnoštvom kvaliteta i iskustva. Strakosha nas je s nekoliko obrana držao u utakmici, ali i mi smo imali svoje prilike preko Manaja", dodao je Djimsiti. (Hina, dku)

SylvinhoAlbanska nogometna reprezentacijaTalijanska nogometna reprezentacijaHrvatska nogometna ligaEuro 2024