REUTERS/Kai Pfaffenbach

Petarda za dva rekorda

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 14.06.24. | 23:20

Visokom pobjedom protiv Škotske, nogometaši Njemačke ostvarili su dva velika dosega

Velika večer za domaćina Eura. Nogometaši Njemačke svladali su reprezentaciju Škotske sa 5-1 (3-0) u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu, koja u petak odigrana u Münchenu.

Vodeći pogodak za Njemačku postigao je u 10. minuti Florian Wirtz. Prednost Nijemaca udvostručio je Jamal Musiala u 19. minuti, a za 3-0 strijelac je bio Kai Havertz iz kaznenog udarca u prvoj minuti dodatka u prvom poluvremenu. Za 4-0 je u 68. minuti strijelac bio Niclas Füllkrug. Škoti su smanjili na 4-1 u 87. minuti autogolom njemačkog braniča Antonija Rüdigera, da bi konačnih 5-1 postavio Emre Can u 93. minuti.

Peti pogodak donio je Njemačkoj najuvjerljiviju pobjedu u nastupima na europskim prvenstvima, a ovo je ujedno bila i najveća pobjeda jedne momčadi na otvaranju Eura.

Njemačka je osvojila prva tri boda i zasjela na čelo ljestvice u skupini A. Drugi dvoboj 1. kola u ovoj skupini bit će odigran u subotu u Koelnu, gdje će od 15 sati sastati Mađarska i Švicarska.