REUTERS/Lisa Leutner

Mbappe spasio Francuze od poraza u Beču, Andorac zabio sa svoje polovice (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 10.06.22. | 23:00

Francuzi su nakon tri kola jedina reprezentacija u skupini koja je bez

Nogometaši Austrije i Francuske odigrali su utakmicu bez pobjednika u 3. kolu skupine 1 elitnog razreda Uefine Lige nacija, a dvoboj na Ernst Happel stadionu završio je 1:1.

Austrijanci su do vodećeg pogotka došli u 37. minuti, kad je sijevnula njihova polukontra nakon što je na sredini igrališta loptu izgubio Antoine Griezmann. Schlager je bio začetnik akcije, dodao do Arnautovića, a ovaj proslijedio do Laimera koji je ubacio za Weimana. Napadač Bristol Cityja je sa pet metara svladao Llorisa za 1:0.

Francuzi su imali više loptu u nogama, stvarali prilike, ali sve do 83. minute nisu uspjeli svladati Patricka Penza. Deschampov džoker s klupe na ovoj utakmici, Kylian Mbappe, bio je taj koji je uspio konačno poslati loptu u austrijsku mrežu, nakon što ga je idealno proigrao Nkunku.

Francuzi su nakon tri kola jedina reprezentacija u skupini koja je bez pobjede i sa dva boda je na začelju ljestvice iza Danske (6), Austrije i Hrvatske (4).

Francuzi će u ponedjeljak, 13. lipnja (20.45 sati), na Stade de Franceu ugostiti Hrvatsku, dok će u isto vrijeme Danska dočekati Austriju.

Od ostalih utakmica, istaknimo pobjedu Andore nad Lihtenštajnom 2:1, ali vrijedi pogledati pogotak Chusa Rubija za 2:0 u 82. minuti, preko centra igrališta (VIDEO)!

Rezultati Lige nacija, petak, 10. lipnja

Liga A, skupina 1

Austrija - Francuska 1:1 (Weimann 37 / Mbappe 83)

Danska - Hrvatska 0:1 (Pašalić 69)

Liga B, skupina 2

Albanija - Izrael 1:2 (Broja 45+2-11m / Solomon 57, 73)

Liga C, skupina 3

Azerbajdžan - Slovačka 0:1 (Weiss 81)

Bjelorusija - Kazahstan 1:1 (Malkevič 84 / Aimbetov 13.)

Liga D, skupina 1

Moldova - Latvija 2:4 (Nicolaescu 5-11m, Motpan 64 / Gutkovskis 19, 60, Railean 26-ag, Ikaunieks 75)

Andora - Lihtenštajn 2:1 (Jordi Alaez 78-11m, Rubio 82 / Meier 90+2)