Tijek utakmice: Hrvatska - Španjolska

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 05.09.17. | 18:30

Četvrta je utakmica Hrvatske na Eurobasketu.

Gotova je utakmica - Hrvatska je izgubila od Španjolske. Uskoro izvještaj

73:79 Sastre je pogodio jedno bacanje, a Pau Gasol doskočio i zabio u zadnjoj sekundi za konačnih +6

73:76 Zabio je Rubio oba bacanja, pogodio i Popović, ali nema vremena za ništa više

Opet je Bogdanović pokušao pogoditi iz ulaza, ali je dobio bananu od Juana Hernagomeza. Faul na Rubiju, utakmica je gotova. 12 sekundi do kraja

71:74 San Emeterio je postigao oba bacanja

71:72 Bogdanović je brzo zabio polaganje, a onda smo napravili novi prekršaj na San Emeteriju

69:72 Išli smo na pravljenje prekršaja na Rubiju, ali on je zabio oba bacanja. Time-out Petrović

69:70 Sergio zabio preko ruke Popoviću, Bogdanović odlično odgovorio ulaskom, Španjolska traži novi time-out. Još je 29 sekundi do kraja utakmice

Imali smo sada tri prilike za vodstvo - promašili su Simon i Tomas trice, dva puta smo imali napadački skok, a onda izgubili loptu

Kraj utakmice igramo s petorkom Popović, Simon, Bogdanović, Tomas, Šarić

67:68 Zabio je Šarić četiri slobodna bacanja - dva zbog osobne P.Gasola, dva zbog tehničkih

Zakuhalo se 1:38 do kraja utakmice. Pau Gasol je tražio faul u jednom dvoboju, a onda je burno reagirao te dobio tehničku pogrešku. Nešto kasnije je tehničku dobio i španjolski izbornik

63:68 Sergio je zabio i iz kontre. Aco je opet zvao time-out

63:65 Rodriguez je ostao sam na trici, a to nije promašio

63:62 Hrvatska opet vodi. Popović je postigao jedno slobodno bacanje

62:62 Lijepa solo akcija Popovića i šut s poludistance

60:62 Rordiguez s istekom napada, a onda W.Hernangomez nakon dva napadačka skoka Španjolske. Aco zove time-out

60:58 Lijepa akcija u kojoj je Bender asistirao Tomasu

58:58 Bacanja je pogodio J.Hernangomez, zatim tricu Oriola, a Šarić je postigao jedno slobodno bacanje

57:53 Španjolci su postavili zonu, ali je tricom razbio Tomas

Počelo je posljednje razdoblje utakmice - na parketu opet startna petorka: Simon, Tomas, Bogdanović, Šarić, Bender

Gotova je i treća četvrtina. Rezultat je 54:53, tricu je zabio J.Hernangomez

54:50 Bogdanović! Nova trica!

51:50 Marc zabija tricu, Tomas veraća polaganje, a onda Pau novom dvicom vraća Španjolce

49:45 Marc Gasol s jedne strane ubačaj za dva, a Bogdanović za tri poena. Španjolci su tražili time-out, a Žorić postigao s vrha reketa

44:43 Ušla je i prva trica Bojana Bogdanovića, a nakon izgubljene lopte Španjolske, Šarić vraća Hrvatsku u vodstvo

39:40 Banana Žorića, a onda sjajna asistencija Šarića za prve poene Bogdanovića

37:40 Pau Gasol je košem otvorio drugo poluvrijeme, a na našoj strani je tricu zabio Šarić, a nešto kasnije i Žorić nakon skoka u napadu. Igramo s petorkom Popović, Simon, Bogdanović, Šarić, Žorić

Završilo je prvo poluvrijeme - Simon i Žorić su smanjili zaostatak na 32:38

28:38 Pau Gasol je zabio za prvi odlazak Španjolske na dvoznamenkastu prednost

28:36 Otišla je Španjolska na +8

28:33 Najveća prednost Španjolske za sada - prvo je zabio Pau Gasol preko Bendera, a onda tricom Petrovića na time-out natjerao Rodriguez

Sada igramo s postavom Simon, Krušlin, Tomas, Šarić, Bender

28:28 U egalu smo. Šarić je danas jako raspoložen

26:26 Popović trica, a Bender banana na Willyju Hernangomezu

23:26 Šarić je po prvi put izašao iz igre, a vratio se Bender koji nije mogao zaustaviti Marca Gasola. Izašao je i Bogdanović

23:24 Popović trica iz kontre

20:24 Izgubili smo par lopti na početku četvrtine tako da smo bez koša, a Sastre je na početku ovog razdoblja tricom digao Španjolce na +4

Počela je druga četvrtina - naša petorka je Popović, Ramljak, Bogdanović, Šarić, Buva

Gotova je prva četvrtina, a rezultat je 21:20 za Španjolsku. Oriola i J.Hernangomez su doveli Španjolce u prvo vodstvo na utakmici

20:17 Petrović i dalje rotira potpuno drukčije u odnosu na ranije utakmice - ušli su Popović, Ramljak i Buva umjesto Simona, Tomasa i Bendera. Opet je zabio Šarić

18:17 San Emeterio novi pogodak, pa zatim Hernangomet te San Emeterio slobodno bacanje nakon tehničke pogreške

18:12 Šarić je 'opalio' bananu Pau Gasolu, kao i u Rio de Janeiru, ali Bogdanović nije uspio realizirati kontranapad. San Emeterio je postigao još jednu tricu, ali je isto napravio Tomas

15:9 Puštamo Rubija na tricu što je dobra taktika, ali sad nam je zabio jednu

13:6 Simon trica, San Emeterio vraća istom mjerom

10:1 Natjerali smo Španjolce da traže time-out. Potpuno smo zatvorili reket i braću Gasol, a Simon i Bender igraju najbolje minute na turniru. Zabija i Šarić još jedan šut s poludistance

6:0 Bender zabija u reketu pored Rubija

4:0 Agresivno igramo u obrani, Španjolci nemaju pravih rješenja. U napadu smo imali nekoliko šansi za koševe, ali na kraju je Šarić zabio s vrha reketa

2:0 Sudac, sviraj kraj! Poveli smo 2:0, koš je iz kuta zabio Simon. Izgledalo je kao da je trica, ali kasnije su suci vratili na dva poena

Aleksandar Petrović je iznenadio s petorkom: Simon, Bogdanović, Tomas, Šarić, Bender

Rubio, Navarro, San Emeterio, Pau Gasol, Marc Gasol - to je petorka Španjolske

* * * * *

Po prvi put od početka Europskog prvenstva u košarci, Hrvatska u utakmicu ulazi u statusu autsajdera. Iako su nam u prve tri utakmice kidali živce, hrvatski košarkaši su upisali sve tri pobjede, a danas igraju protiv Španjolske. Utakmica je to dviju neporaženih utakmica u našoj grupi, ali i utakmica u kojoj postoji samo jedan protivnik – Španjolci.

Hrvatska ne igra dobro na ovom prvenstvu, Španjolska je s druge strane dominantna i bilo bi pravo čudo da Hrvatska upiše pobjedu. Puno je realniji poraz, a onda bi nas drugo mjesto u osmini finala vodilo, najvjerojatnije, na Rusiju ili Tursku:

> Latvija pobijedila Rusiju, sada je jasnije protiv koga će Hrvatska igrati u osmini finala

Tekstualni prijenos utakmice Hrvatska – Španjolska pratite na našem portalu.

(Foto: Fiba)

Hrvatska košarkaška reprezentacijaŠpanjolska košarkaška reprezentacijaEurobasket 2017