Rummenigge: „Kad igrači pregovaraju oko plaća, onda se nitko ne žali na velik broj utakmica”
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 12.02.25. | 11:14
Bayernova legenda dotaknula se protesta vezanih uz zgusnut i prenatrpan raspored
Sa sve više utakmica koje nogometaši moraju odigrati kroz sezonu, sve češći su i njihovi protesti protiv takvog režima i zgusnutog rasporeda. Pogotovo se to pojačalo s nedavnim reformiranjem Svjetskog klupskog prvenstva, zbog kojeg dobar dio igrača ni ovog ljeta neće biti posve slobodan. No, član Bayernovog Nadzornog odbora Karl-Heinz Rummenigge ne slaže se s tim prigovorima i žalbama, što je otkrio i Bildu.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
„Igrači bi se trebali prestati žaliti. Pri svakoj raspravi oko novih ugovora svaki nogometaš želi istu stvar — da oni budu što veći, izdašniji te dulji, nitko se ne žali na broj utakmica. Pa ipak, sav taj novac mora nekako nastati, ne pada on s neba. Pravo je čudo da je vodstvo Bundeslige zadržalo zaradu od televizijskih prava na istoj razini, odnosno čak ju je i povećalo za dva posto.
Doduše, uz ove velike zahtjeve igrača i agenata, taj profit zapravo neće biti na spomenutoj razini. Zato novac mora stići s drugih izvora i novih natjecanja, baš kao što je to novo Svjetsko klupsko prvenstvo”, pojasnio je Rummenigge na početku.
Za sve je, dakako, ta Bayernova legenda okrivila igrače te njihove agente, ali kaže i da je već počeo raditi na rješenju ovog problema.
„Nogometaši su zapravo upali u vlastitu zamku. Vodio sam i brojne razgovore s predsjednikom UEFA-e Aleksanderom Čeferinom i oko smanjenja postotka koji pripada agentima pri transferima, svi moramo zajedno sjesti i naći racionalnije rješenje. Ako se ovako nastavi, bojim se da će nogomet biti jedina industrija na svijetu koja ne stvara profit, već samo gomila gubitke. Svi zajedno srljamo u provaliju, a nitko ne želi maknuti nogu s gasa.
Trebali bismo i u Europi uvesti tzv. salary cap, odnosno postaviti gornju granicu za sve troškove klubova. Takvo što bi bilo odlično i za atmosferu unutar svlačionice, jer bi se tako izjednačile plaće pojedinih igrača i ne bi bilo zavisti među njima. Isto tako, uz svo dužno poštovanje, ako primjerice neki Bayernov igrač zarađuje 'samo' 15 milijuna eura godišnje umjesto 20, i dalje mislim da su to sulude svote”, zaključio je Rummenigge. (hp)