
Gattuso igra sjajnu obranu, Hajduk primio tek jedan pogodak u pet proljetnih utakmica na Poljudu
Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 10.04.25. | 08:01
Gattusova momčad protivnicima na splitskom travnjaku ovog proljeća u prvenstvu dopustila prosječno jedan i pol udarac u okvir vrata, ali Lokomotiva je u posljednjoj utakmici u Kranjčevićevoj šutirala čak sedam puta među Lučićeve vratnice
Hajduk postiže malo pogodaka, ali s druge strane, dopušta i rijetke prigode suparnicima. Primjerice, u dva posljednja dvoboja sa Šibenikom i Slaven Belupom zabilježen je tek jedan suparnički udarac u okvir vrata. Zapucali su Šibenčani, a Farmaceuti nisu.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Konstatacija da Gennaro Gattuso naglasak stavlja na obranu nije nikakva ‘topla voda’. Defanzivu je doveo gotovo do savršenstva, jer na Poljudu je ove godine slična statistika u gotovo svim dvobojima. Hajduk je na proljeće prosječno dopustio tek 1,50 udaraca u okvir po utakmici. Belupo i Osijek zapucali su dvaput, dok su Gorica, Varaždin i Šibenik imali po jedan udarac u okvir vrata Ivana Lučića.
Hajduk - Lokomotiva
Cjelokupnu ponudu za utakmicu 29. kola hrvatskog nogometnog prvenstva koja se igra u nedjelju 13. travnja u 18.45 sati na Poljudu pogledajte ovdje:
(1.55) Hajduk (4.00) Lokomotiva (6.25)
ODIGRAJ ODMAH!
Napadačka aktivnost u kaznenom prostoru Hajduka na Poljudu vidi se i na rezultatu, Bijeli su na svom stadionu u kalendarskoj 2025. primili tek jedan zgoditak u pet utakmica. Slaven Belupo, Varaždin i Osijek ostavili su Splićane čiste mreže, a jedino je Gorica zatresla mrežu Hajduka u proljetnoj polusezoni na Poljudu. Pet utakmica, jedan primljen pogodak u 450 minuta uz prosječno jedan i pol udarac u okvir to su brojke koje prati i činjenica da je Hajduk neporažen od početka sezone na svom stadionu.
Međutim, Splićani imaju dva lica, drukčiji su na svom travnjaku i gostovanjima. Lokomotiva je najbolji primjer koji dokazuje ovu tvrdnju, jer zagrebačka je momčad u dvoboju s Hajdukom, početkom veljače u Kranjčevićevoj, jednaki broj udaraca u okvir Lučićevih vrata kao i svi proljetni gosti na Poljudu zajedno. Pred nedjeljni dolazak Lokomotive na splitski travnjak upozoravajuće zvuči podatak da su Zagrepčani u tom posljednjem međusobnom susretu sedam puta šutirali u okvir i postigli tri pogotka. Obrambene brojke Hajduka na Poljudu ovog proljeća, ali i cijele sezone, zaista su impresivne, međutim Lokomotiva očito nije suparnik koji ulazi u standarde hajdučke statistike. Motorični, raspoloženi za tranziciju na velikom terenu i širokom prostoru, toliko puta su već proteklih godina napravili probleme Hajduku na Poljudu. Zato nedjeljni dvoboj poziva Gattusa na dodatni oprez.