
Hajduk prvi, a mjesec dana nema pogotka iz igre
Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 08.04.25. | 12:48
Splićani su u tri posljednje utakmice dvaput mrežu suparnika pogađali iz prekida, Rakitić iz slobodnog udarca i Livaja sa bijele točke, posljednji je pogodak iz igre stigao početkom ožujka protiv Gorice na Poljudu
Hajduk drži prvo mjesto, ima bod više od drugoplasirane Rijeke, a recept za pobjede pronašao je u prekidima. U posljednje tri utakmice Splićani nisu poentirali iz igre, iz akcija. Šibenik su pobijedili (1-0) pogotkom iz slobodnog udarca Rakitića, potom su Slaven Belupo prošle subote dobili (1-0) pogotkom kapetana Livaje s bijele točke. Dva prekida za šest bodova. Zadnji pogodak iz igre potpisao je Jan Mlakar još početkom ožujka protiv Gorice (2-1) na Poljudu. Već mjesec dana Hajduk živi na prekidima, jer uz dvije posljednje pobjede vezala se i ‘nula’ u rubrici golova iz jadranskog derbija na Rujevici (0-3).
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Prekidi su inače jako oružje Gattusove igre ovog proljeća, jer njegova je momčad slavila protiv Varaždina pogotkom iz jedanesterca (1-0), Lokomotivi su u Kranjčevićevoj (2-3) zabili zgoditak nakon udarca iz kuta kada je Rakitić nabacio za Dialla. Rijetko se pogoci kreiraju iz uigranih kombinacija na postavljenu obranu kao što je primjerice bio slučaj za konačnih 2-2 u maksimirskom derbiju ili u lepršavoj pobjedi protiv Osijeka (4-0) na Poljudu krajem veljače. Uglavnom pogoci stižu iz tranzicije i prekida, a uz to treba dodati kako su hajdukovci imali i dva autogola suparničkih igrača tijekom prošlog mjeseca. Sreća ih je ‘pomazila’ sa Franjićevim autogolom u Maksimiru i Banićevim protiv Gorice na Poljudu.
UŽIVO: Hajduk - Lokomotiva
Kladite se uživo na utakmicu 29. kola hrvatskog nogometnog prvenstva koja se igra na Poljudu:
ODIGRAJ ODMAH!
Efikasni prekidi uz dašak sreće pokazali su se kao Gattusov najjači trenutni adut uspjeha. Ali, jasno je da neće ni sreća stalno pratiti hajdukovce ma koliko bili hrabri i odlučni. Morat će i sami nešto više kreirati za pobjede. Ili će pojačati rad na prekidima kako bi protivnike ‘lomili’ u tom segmentu ako im to već teško uspjeva kroz igru.