Karlovićev veliki preokret i 33 asa za četvrtfinale Beča

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.10.16. | 19:30

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

Ivo Karlović odradio je dramatičan susret drugog kola na ATP turniru u Beču. 'Div sa Šalate' je u meču osmine finala protiv Damira Džumhura iz BiH morao igrati tri seta i to kakva! 92. igrač svijeta je u trećem setu pri rezultatu 5:4 servirao za pobjedu, no Karlović se uspio spasiti i na kraju slaviti sa 7:6(6), 4:6 i 7:6(5) za dva sata i deset minuta igre. U tom trećem setu je BiH tenisač vodio 5.1, dvaput breaknuvši Karlovića, no naš se igrač uspio sjajno vratiti i na kraju slaviti.

U prvom setu su obojica čuvala svoje servise, pa je osvajač seta odlučen u tie-breaku. U drugoj dionici je Karlović kiksao na svom servisu u petom gemu i Džumhur je izjednačio na 1:1 u setovima. Nije izgledalo dobro za Karlovića u trećem setu ali ipak je 23. tenisač svijeta dogurao do 13. igre u kojoj je ponovno bio uspješan za veliko i vrijedno slavlje.

Karlović, inače osmi nositelj je ubacio čak 33 asa, uz 68 posto pogođenog prvog servisa za svoje treće uzastopno četvrtfinale na ovom turniru.

Za ulazak u polufinale čeka pobjednika susreta između Rusa Hačanova i Gruzijca Basilašvilija.