Preko 1000 gledatelja ispratilo novog osvajača Dugog Rata, Murvica osvojila bez najvećih zvijezda

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 14.06.24. | 12:05

Završena su dva velika 'kvalifikacijska' turnira za plasman na Germania kup 2024.

U srijedu je na prepunoj Streljani u Dugom Ratu, na kojoj se prvi put u povijesti natiskalo više od 1000 ljudi zaključen sedamnaestodnevni malonogometni turnir, jedan od najjačih i najpopularnijih u Dalmaciji i šire! Jedan od najjačih 'kvalifikacijskih' turnira za Germania kup 2024 osvojila je momčad MNK Sveti Josip čime je istaknula kandidaturu za pozivnicu na veliku završnicu koja se u listopadu održava u Zagrebu. A blizu Germania kupa stigla je i momčad Murvica koja je dan kasnije, u također prvoklasnoj atmosferi pred, vjerojatno, također tisuću gledatelja osvojila MNT Ante Smiljevac, iako je igrala bez dva najzvučnija imena, Franca Jelovčića i Tonija Jelavića.

Sve o Germania kupu 2024 pronađite OVDJE.

Krenimo s Dugim Ratom koji je završio u srijedu. Plasman u finale izborila su dva 'neočekivana' finalista Iako nominalnog favorita nije bilo, finale je bila - jednosmjerna ulica. Momčad s ne toliko 'razvikanim' imenima MNK Sveti Josip osvojio je turnir svladavši momčad Laman, koju je na terenu predvodio Duje Bajrušović, a s klupe legendarni Alen Delpont, s čak 6-0! Po dva pogotka zabili su Ivan Šarić i Petar Baraban, a jedan Petar Duran i Luka Grubišić.

"Prvi put u povijesti turnira, preko tisuću ljudi na Streljani disalo je kao jedno. Igrači, publika, mlada navijačka skupina Duraši... Osjetila se iskrena želja svih da domaća ekipa konačno dođe do jedinog trofeja koji nedostaje. Čestitke ekipi MNK Sveti Josip na osvajanju toliko željenog trofeja, svim igračima i voditelju Frani Pleiću uz ogromno hvala publici na svakom aplauzu, uzdahu i iskrenom glasu podrške kojim su dali ogroman vjetar u leđa da MNK Sveti Josip dođe do ovog velikog uspjeha", napisali su organizatori na svojoj službenoj Facebook stranici.

Naravno, sve tri titule za najboljeg pojedinca pripale su prvacima. Ivan Šarić bio je najbolji strijelac, Duje Kulušić najbolji vratar, a Duje Klarić najbolji igrač turnira.

Napomenimo kako se se u srijedu trebalo odigrati i finale MNT Sveti Ante Smiljevac u Zadru, no, usred dvoboja za treće mjesto krenuo je pljusak te je nastavak utakmice za broncu, i veliko finale između Murvice protiv Novi izbor Split West Hama prolongiran za četvrtak.

Murvica za koju nisu nastupila dva vjerojatno i najzvučnija imena Franco Jelovčić i Toni Jelavić, svladala je jaku momčad Novi izbor Split West Ham za koju su nastupali prekaljeni prvoligaški igrači Jakov Hrstić, Ivan Gotovac, Mijo Mišerda, Milan Družijanić, Niko Škugor, Robert Mišković i drugi...

Junak finala bio je Jure Copić, ex-igrač Crnice i novopečeni prvotimac viceprvaka Olmissuma koji je zabio oba pogotka za Murvicu u konačnoj 2-1 pobjedi, a jedini pogodak za Novi izbor Split upisao je Milan Družijanić.

Nakon završnog sučevog zvižduka navijači Murvice preplavili su terenu u zadarskom Smiljevcu, zapalila se i bakljada, a momčad Murvice je propisno proslavila naslov među okupljenom gomilom.

Napomenimo kako je pobjednička momčad, kao i u Dugom Ratu, pokupila sve individualne nagrade. Jure Copić proglašen je najboljim igračem, Franco Jelovčić bio je najbolji strijelac sa šest pogodaka, a najbolji vratar Mario Jarmanović također iz Murvice.

Napomenimo kako su u tijeku i grupne faze dva velika slavonska turnira Tri kornera penal u Osijeku te MNT Tenja u Tenji.

Popis svih turnira pod pokroviteljstvom Germanije možete pronaći OVDJE.