REUTERS/Angelika Warmuth

VIDEO Nestali u jednom poluvremenu: Njemačka razbila Škote i istaknula jaku kandidaturu za visok domet

pet. 14.06.24. | 22:55

Domaćin Eura na surov se način obračunao s nedoraslim protivnikom i zabio pet komada za uvjerljivu pobjedu na startu natjecanja

Nogometaši Njemačke svladali su reprezentaciju Škotske s 5-1 (3-0) u prvoj utakmici na Europskom prvenstvu, koja u petak odigrana u Nogometnoj areni u Münchenu.

Vodeći pogodak za Njemačku postigao je u 10. minuti Florian Wirtz. Prednost Nijemaca udvostručio je Jamal Musiala u 19. minuti, a za 3-0 strijelac je bio Kai Havertz iz kaznenog udarca u prvoj minuti dodatka u prvom poluvremenu. Za 4-0 je u 68. minuti strijelac bio Niclas Füllkrug.

Škoti su smanjili na 4-1 u 87. minuti autogolom njemačkog braniča Antonija Rüdigera, da bi konačnih 5-1 postavio Emre Can u 93. minuti.

Njemačka je tako osvojila prva tri boda i zasjela na čelo ljestvice u skupini A.

Drugi dvoboj 1. kola u ovoj skupini bit će odigran u subotu u Koelnu, gdje će od 15 sati igrati Mađarska i Švicarska.

Njemačka - Škotska 5-1

Stadion: Allianz Arena, gledatelja: 70 000

Strijelci: 1-0 Wirtz (10., Kimmich), 2-0 Musiala (19., Havertz), 3-0 Havertz 11m (45+1.), 4-0 Füllkrug (68.), 4-1 Rüdiger (87.-ag), 5-1 Can (90+3.)

Žuti kartoni: Andrich (Njemačka), Raiston (Škotska)

Crveni karton: Porteous (Škotska)

Golove s utakmice pogledajte OVDJE (HTV)