Hajduk čestitao rođendan Torcidi "petardom" u Lekeniku, do četvrtfinala Kupa sigurno i Rijeka

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 28.10.15. | 16:13

Hajduk, Rijeka i Osijek pridružili su se Dinamu, Slaven Belupu i Interu u četvrtfinalu Kupa.

U osmini finala Hajduk je gostovao kod četvrtoligaša Lekenika, te unatoč izostancima Vlašića, Balića, Ohandze i Velazqueza upisao uvjerljivu pobjedu 5:1.

Ipak, stvari nisu krenule najbolje za Splićane, jer do početne prednosti stigao je domaćin golom Živčića iz 21. minute. Točno nakon pola sata Bijeli su dobili 11-erac kojeg je sigurno realizirao Caktaš, da bi samo dvije minute poslije Maglica pogodio za preokret.

Maglica je u 54. minuti riješio praktički sve dileme, a do „petarde“ kojom je Torcidi čestitao 65. rođendan Hajduk je stigao u završnici novim pogotkom Caktaša, te Roguljića.

Rijeka je gostovala u obližnjoj Opatiji kod istoimenog trećeligaša. U prvom dijelu nije bilo golova, a onda je Kekova momčad u nastavku slomila domaćina pogocima Tomasova, Bezjaka i Roshija.

Četvrtfinale je izborio i Osijek pobjedom 2:0 kod HAŠK-a u Zagrebu.

Od 17 sati na rasporedu su preostale dvije utakmice osmine finala. Sastaju se Zadar – Lokomotiva i Zagreb – Istra.