SASTAVI (Poljska-Argentina): Poljaci oprezno, Messi i društvo trebaju pobjedu

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 30.11.22. | 19:00

Utakmica se igra od 20 sati uz izravan prijenos na HRT

Poljska i Argentina igraju od 20 sati na stadionu 974 u Dohi.

Sumnjamo da su se Poljaci nadali ovakvoj situaciji, a još manje Argentinci. Jedni i drugi za siguran prolaz moraju slaviti. Ova grupa zapravo donijela nam je najveći spektakl i dosadašnji tijek je bilo jako zanimljivo ispratiti. Pa tko je očekivao da će Argentina izgubiti u prvoj utakmici? I to od Saudijske Arabije? Da, nitko. No, eto, dogodilo se i pokazalo da nisu baš Saudijci neka skupina totalnih amatera.

U dobi od 34 godine, Robert Lewandowski konačno je slavio svoj prvi gol na Svjetskom prvenstvu u petom trenutku kada je Poljska u subotu osigurala pobjedu od 2-0 protiv Saudijske Arabije. Nakon što je promašio jedanaesterac u remiju bez golova s Meksikom, napadač Barcelone se iskupio kada je iskoristio pogrešku obrane i donio bodove Eaglesima osam minuta prije kraja, a Piotr Zielinski je zabio u prvom poluvremenu. Lewandowski je nakon utakmice rekao da je sada 'ispunio svoj san' na najvećoj međunarodnoj pozornici, ali ima još nedovršenog posla i za njega i za njegove suigrače, a ekipa Czeslawa Michniewicza pokušava doći do šesnaestine finala Svjetskog prvenstva za prvi put od 1986.

Pobjeda Poljske osigurala bi prvo mjesto u skupini C i zajamčila im mjesto u šesnaestini finala, dok bi remi također mogao biti dovoljan za završetak na vrhu ako Saudijska Arabija ne uspije pobijediti Meksiko. Međutim, ako Saudijska Arabija bude slavila, a oni upišu poraz od Argentine tu njihov put završava

Argentince su Saudijci šokirali odličnom igrom i na kraju pobjedom, a Poljska je naučila iz njihovih grešaka. Argentini je zato utakmica protiv Meksika bila ključna i kad je bilo najpotrebnije ponovno je povukao Lionel Messi, a na kraju je upisana pobjeda od 2:0. Ubacili su u brzinu više i krenuli na put pravdanja etikete favorita za osvajanje Svjetskog prvenstva.

Poljaci su se danas odlučili na defenzivniju varijantu, dok će Argentinci napasti od prve minute.

SASTAVI:

Poljska (4-5-1): Szczesny – Cash, Kiwior, Glik, Bereszynski – Bielik, Krychowiak, Swiderski, Zielenski, Frankowski – Lewandowski

Argentina (4-3-3): D. Martinez – Acuna, Romero, Otamendi, Molina – De Paul, MaCallister, Fernandez – Alvarez, Messi, Di Maria