REUTERS/Annegret Hilse

Nizozemac Makkelie više neće suditi na Euru

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 28.06.24. | 17:41

Ovo je barem mala zadovoljština za navijače Hrvatske.

Iako nizozemski sudac Danny Makkelie (41) nije glavni razlog ranog ispadanja Hrvatske s Eura, njegovo 'navlačenje' za Italiju u posljednjem kolu skupine B, kao i produživanje utakmice za čak osam minuta (Talijani su izjednačujući gol zabili u 98.) nairitiralo je ne samo brojne (razočarane) hrvatske navijače, već i naše reprezentativce. Nizozemac jednostavno nije imao isti kriterij kod sviranja prekršaja, zatim je bespotrebno gledao VAR iako je jedanaesterac za Hrvatsku bio vidljiv iz 'aviona', a potom je i 'izmislio' barem dvije do tri minute dodanog vremena u kojem je Italija izbacila Hrvatsku s natjecanja.

Prouči cjelokupnu ponudu za Euro na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Prema pisanju nizozemskog AD-a Makkelie više neće suditi na Euru, što je barem mala zadovoljština za hrvatske navijače.

Nizozemac je osim utakmice između Hrvatske i Italije sudio dvoboj drugog kola skupine A između Njemačke i Mađarske. Nijemci su slavili s 2-0, a Mađari su također imali prigovora na suđenje Nizozemca jer smatraju kako je pogotku Jamala Musiale za 1-0 prethodio prekršaj Ilkaya Gündogana.

Za Makkelieja je ovo bilo drugo Europsko prvenstvo u karijeri, a sudio je i na Svjetskom prvenstvu 2022. u Kataru.