
VIDEO Duvnjak i Načinović s Kielom bolji od Srninog Montpelliera, Kiel ušao u finale Europske lige
Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 30.05.26. | 17:06
Za drugo mjesto borit će se još dva njemačka kluba
Rukometaši Kiela prvi su finalisti EHF Europske lige, nakon što su u polufinalu u Hamburgu pobijedili Montpellier s 29-28. U drugom polufinalu snage će odmjeriti dva njemačka kluba Melsungen i Flensburg Handewitt.
Podsjetimo, Kiel je plasman na završni turnir izborio nakon četvrtfinalne drame i pobjede protiv našičkog Nexea nakon uzvođenja sedmeraca. U izjednačenom polufinalu, odlučujući pogodak postigao je Šveđanin Eric Johansson 19 sekundi prije kraja susreta. Francuski sastav je imao napada za izjednačenje, ali je Andreas Wolff u zadnjim sekundama zaustavio udarce Huga Dos Santosa, te Rogeria Ferreire.
„Hvala Andiju što je odigrao takvu utakmicu”, kazao je Kielov kapetan Domagoj Duvnjak nakon utakmice. Zahvalio mu se i Johansson.
„Iskreno, pobijedili smo zahvaljujući Andiju", kazao je Johansson, sa šest golova prvi strijelac pobjedničkog sastava. Magnus Landin, Lukas Laube i Veron Načinović dodali su po četiri gola. Wolff je na koncu sakupio 13 obrana.
Na suprotnoj strani David Romeu je zabio osam golova, Arthur Lenne i Valentin Porte po četiri gola, a naš Zvonimir Srna tri gola. Remi Desbonnet je imao 17 obrana. Sažetak utakmice pogledajte na OVOJ poveznici (Arena Sport).
(Hina)




.JPG.webp)



.webp.webp)