
Sjajni Slovenac komentirao atmosferu: „Dobro znamo hrvatske pjesme, nas su isto napalile”
Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 27.01.25. | 15:30
Fantastični genijalac iz Barcelone i najbolji mladi slovenski rukometaš, bio je pun hvale za atmosferu zagrebačke Arene
Slovenija je prošlo ljeto igrala polufinale Olimpijskih igara, ostala je na korak do senzacije u polufinalu protiv Danske te su ispali s tijesnih 31-30. U dvoboju za treće mjesto, također s jednim golom razlike, poraženi su od Španjolske.
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
Nakon velikog uspjeha u Parizu, Slovenci su Svjetsko prvenstvo završili tek na 13. mjestu, ali su dodatno afirmirali nekoliko mladih igrača. U prvom redu, fantastičnog genijalca Domena Makuca, srednjeg vanjskog Barcelone. Uhvatili smo ga nakon utakmice protiv Hrvatske te je podijelio nekoliko dojmova.
„Čestitam Hrvatskoj na pobjedi i prolasku u četvrtfinale, pred ovakvom publikom mislim da mogu daleko dogurati”, kratko je uvodno rekao, a potom se detaljnije osvrnuo na utakmicu.
„Mislim da smo igrali dobro, pogotovo na početku. Potom smo nepotrebno izgubili dvije lopte i dozvolili Hrvatskoj da se malo po malo vrati. Nakon toga smo bili u egalu, na kraju promašili neke zicere i to je presudilo. Najbitnije je da se nitko nije ozlijedio na ovoj utakmici, a kada sumiram cijelo prvenstvo, ovo nam je bila najbolje odigrana utakmica”.
Makuc je dosta riječi potrošio na navijače.
„Ovo nam je velika škola, igrali smo blizu Slovenije i imali sjajnu podršku na tribinama. Nažalost nismo to iskoristili, ali mlada smo momčad, imamo puno vremena pred sobom i bit ćemo bolji sa svakim prvenstvom”.
Za kraj nam je odgovorio motivira li ga ovakva podrška za protivnika da zaigra još bolje?
„Pa sigurno, svi uživamo igrati pred punom dvoranom, a na kraju krajeva, mi Slovenci dobro poznajemo hrvatske pjesme koje se puštaju za vrijeme utakmice tako da i nas napale. Bilo je baš divno”, zaključio je Makuc u vrlo dobrom raspoloženju.