REUTERS/Florence Lo

Van forme: Petra Martić upisala i četvrti poraz zaredom

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 01.04.24. | 19:18

Na osam turnira u ovoj sezoni (4-8) 33-godišnja Dućanka je doživjela pet poraza u prvom kolu

Hrvatska tenisačica Petra Martić doživjela je četvrti poraz zaredom, a bolja od nje u prvom kolu WTA 500 turnira u američkom Charlestonu bila je Poljakinja Magda Linette (WTA - 63.) koja je slavila sa 6-3, 6-4 za 93 minute.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj, a 32-godišnja poljska tenisača sad vodi sa 4-1.

Magdi Linette su za prvu pobjedu na posljednja četiri turnira bila dovoljna dva 'breaka', u šestom gemu prvog i trećem gemu drugog seta. Nakon što je gubila servise, Martić nije došla do prilike za povratak. Jedine tri prilike za 'break' imala je u trećem gemu prvog seta (15-40 i prednost).

Linette je došla do prve pobjede otkako je u veljači prošla jedno kolo na WTA turniru u Dohi. Za razliku od nje, Martić je doživjela četvrti poraz u nizu, a treći u prvom kolu nakon što je na startu turnira poražena i u Indian Wellsu te Miamiju.

Na osam turnira u ovoj sezoni (4-8) 33-godišnja Dućanka je doživjela pet poraza u prvom kolu, dvaput je zaustavljena u drugom nastupu, a najbolji rezultat je ostvarila na početku 2024. kad je ušla u četvrtfinale ABS Classica u Aucklandu.