Hrvatski ragbijaši uvjerljivi protiv Andore

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 09:30

Najbolje moguće otvaranje nove sezone Europskog kupa nacija...

Hrvatska ragbi reprezentacija jučer je u Splitu pred ispunjenim tribinama Starog placa uvjerljivo pobijedila reprezentaciju Andore te time na najbolji mogući način otvorila novu sezonu Europskog kupa nacija

Andora je u prvoj minuti susreta pogotkom iz kaznenog udarca povela 3:0, što je ujedno bilo i sve što su gosti pokazali u prvom poluvremenu. Naši reprezentativci nakon toga potpuno preuzimaju dominaciju i odličnom igrom linije te brzim kontrama dolaze do lakih zgoditaka, da bi se na poluvrijeme otišlo s visokih 40:3.

S obzirom na visoki rezultat, izbornik Yelavich odlučuje dati šansu svim igračima pa se uz veliki broj izmjena Andora u nastavku susreta malo diže te gledamo poprilično izjednačenu utakmicu. U drugom poluvremenu tako smo gledali tek jedno polaganje Hrvatske i dva Andore, čime susret završava s konačnih 47:15 te osvojenim bonus bodom za Hrvatsku.

„Ovo je bila utakmica u kojoj smo očekivali pobjedu i visoki rezultat, a obično su takvi susreti najteži za igranje, no unatoč svemu ispunili smo sve svoje ciljeve i puno samopouzdanja čekamo put u Izrael“, rekao je nakon susreta kapetan Mario Ozich.

HRVATSKA: 1. Ivan Miljak, 2. Krešimir Čorić  3. Luka Perlain, 4. Dominik Draženović, 5. Dario Jurčević, 6. Toni Grle, 7. Mario Ozich (C)(5), 8. Dylan Rowe, 9. Luciano Luka Rosso, 10. Jai Ayoub (17), 11. Srđan Majkić (10), 12. Marko Grčić (5), 13. Tomislav Burazin (10), 14. Marin Vlajčević, 15. Luka Lerotić, 16. Denis Brečić, 17. Vinko Udovičić, 18. Frane Ondini, 19. Marko Buljac, 20. Ivo Perić, 21. Marko Bunić, 22. Dario Oxenham, 23. Dino Kodžić