Bezidejni vaterpolisti uvjerljivi poraženi od Španjolske

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.08.16. | 06:00

Hrvatski vaterpolisti upisali su prvi poraz na Olimpijskim igrama.

Nakon pobjeda protiv SAD-a i Crne Gore, 'Barakude' nisu uspjele nastaviti s uspjesima u Rio de Janeiru. U utakmici u kojoj smo bili potpuno bezidejni u fazi napada, Španjolska nas je pobijedila s rezultatom 9:4.

Koliko smo loše igrali dovoljno govori podatak da smo prvi pogodak postigli tek u 14. minuti utakmice. Do tada su naši igrači bili neprecizni, Sukno je čak promašio i peterac, a Španjolska je došla do prednosti od tri pogotka razlike.

Hrvatska je zaigrala nešto bolje u trećoj četvrtini, smanjila zaostatak i kada se činilo da bi mogli do preokreta, dogodio se potpuni raspad, a Španjolska je s 4:1 u tom razdoblju igre došla do konačnih 9:4.

Golove za Hrvatsku su postigli Sukno, Garcia, Joković i Bušlje, a ni golmani nam nisu bili raspoloženi – Bijač je prikupio 4 obrane, Pavić niti jednu. Kod Španjolske sjajan Echenique s 4 gola, a vratar Lopez je zaustavio 11 lopti.

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u petak protiv Italije koja je do sada neporažena.

Olimpijske igre Rio de Janeirošpanjolska vaterpolska reprezentacijavaterpoloHrvatska vaterpolska reprezentacija