Reuters
Reuters

Alcaraz siguran u Queensu, Gojo nije uspio upasti na glavni turnir u Eastbourneu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 25.06.23. | 17:07

Hrvatski tenisač dobro se držao, ali nije uspio izboriti glavni turnir.

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz pobjednik je ATP turnira u londonskom Queensu nakon što je u finalu porazio Australca Alexa de Minaura sa 6-4, 6-4.

Po jedan break u svakom setu bili su dovoljni da prvi nositelj ostvari pobjedu nakon sat i 36 minuta igre.

Nakon prvog meča kada je morao igrati tri seta protiv Francuza Arthura Rinderknecha, sve ostale mečeve u Queensu Alcaraz je dobio vrlo lako i uvjerljivo, bez izgubljenog seta.

Za Alcaraza je to bila jedanaesta ATP titula u karijeri, pri čemu prva na travnatoj podlozi. Dosad je osvojio sedam na zemljanoj podlozi, a tri na tvrdoj.

Nakon ovog trijumfa 20-godišnji Španjolac će od ponedjeljka ponovo biti prvi tenisač svijeta.

De Minaur, prvi Australac koji je došao do londonskog finala nakon Lleytona Hewitta 2006. godine, je ostao na sedam osvojenih ATP titula.

Napomenimo kako je Borna Gojo, 111. tenisač svijeta, izgubio u finalu kvalifikacija za ATP u Eastbourneu od 75. tenisača svijeta Francuza Luce van Asschea sa 4-6, 6-7(8) u setovima. U prvom setu Gojo je dva puta oduzeo servis, a napravio break jednom, dok u drugom setu nije bilo breakova, a Francuz je bio sigurniji kod svojeg servisa u tie-breaku.