VIDEO Tomašević predstavio novu Kranjčevićevu: Koštat će 44 milijuna eura i biti sagrađen u 18 mjeseci
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 29.11.24. | 12:38
Radovi bi trebali početi u ožujku 2025. godine.
Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević predstavio je nove detalje o obnovi stadiona u zagrebačkoj Kranjčevićevoj ulici. Time će se pokrenuti i sam projekt izgradnje novog Maksimira.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Osnovno je da će se kapacitet stadiona s 5.350 mjesta povećati na 11.163 sjedećih mjesta, sve tribine će biti natrkivene, a hibridni travnjak će imati grijanje. Zadovoljavat će uvjete 4. kategorije UEFA-e, što znači da će se na njemu moći igrati utakmice Lige prvaka, Europske i Konferencijske lige.
Vrijednost gradnje je 44 milijuna eura s PDV-om, to će biti u potpunosti financirano iz gradskog proračuna. Pokreće se nabava za izvođača radova, a u veljači 2025. bi trebala biti odluka o odabiru izvođača radova. Radovi bi trebali početi u ožujku 2025. godine, a gradnja bi trebala biti gotova u roku od 18 mjeseci, odnosno u rujnu 2026. godine.
“Građevinska dozvola je ishođena. Gotovo 50 godina nije izgrađen pravi novi stadion, a što se tiče ovoga, on je napravljen kao rekonstrukcija postojećeg, iako je u dobroj mjeri riječ o novom stadionu. Što brža bude rekonstrukcija Kranjčevićeve, to će biti brži novi stadion u Maksimiru", otkrio je gradonačelnik Zagreba i dodao:
"Do rujna 2026. je plan da bude izgrađen i da Dinamo i Hrvatska mogu igrati na njemu. Sve tribine na novom stadionu bit će natkrivene jer to je danas standard, a teren hibridni grijani. Prostori za igrače, osoblje i tehničku podršku bit će detaljno opremljeni, kao i novinarski prostori za praćenje utakmice. Novi reflektori zbog naputaka UEFA-e nisu na uglovima, već će teren imati kontinuiranu LED rasvjetu bez ‘četiri sjene’”, dodao je Tomašević.
>> Video predstavljanja nove Kranjčevićeve pogledajte OVDJE.
Pokazao je Tomašević i video u kojemu se detaljnije vidi projekt, a na kraju je rekao:
“U veljači bi trebali biti odabrani izvođači nakon javne nabave, a u ožujku krenuti radovi koji bi trajali 18 mjeseci po rokovima.”