REUTERS/Nacho Doce

VIDEO Prijatelji, ali samo van terena: Yamal bez milosti prema Williamsu, Barca slavila

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 24.08.24. | 21:12

Pobjedu je domaćinu donio Lewandowski u 75. minuti

Barcelona je po drugi put ove sezone slavila sa 2-1, a u drugom kolu LaLige momčad Hansija Flicka svladala je Athletic Bilbao kao domaćin na Olimpijskom stadionu Lluis Companys.

Vodeći pogodak za katalonsku momčad postigao je Lamine Yamal u 24. minuti. Gosti su izjednačili u 42. minuti, a strijelac iz kaznenog udarca bio je Ohian Sancet. Pobjedu Barceloni donio je Robert Lewandowski pogotkom u 75. minuti.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Barcelona je produžila niz domaćih prvenstvenih utakmica bez poraza od Athletica. Momčad iz Bilbaa nije slavila u najvećem katalonskom gradu još od rujna 2021.

Barcelona se tako bodovno izjednačila sa Celtom Vigo na vrhu ljestvice sa šest bodova. Po četiri boda imaju Villarreal i Osasuna. Athletic je s jednim bodom pao na 15. poziciju.

Posljednje dvije utakmice u subotnjem rasporedu nisu ponudile previše uzbuđenja.

Getafe i Rayo Vallecano odigrali su suret bez pogodaka, dok je Real Sociedad minimalno u gostima svladao Espanyol. Pogodak odluke postigao je Kubo u 80. minuti, a Luka Sučić utakmicu je odgledao s klupe za pričuvne igrače.