REUTERS/Piroschka Van De Wouw

VIDEO Kiks Ajaxa, Šutalo zamalo zabio autogol

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 22.09.24. | 08:00

Još jedan loš ulazak u sezonu slavnog nizozemskog kluba...

U šestom kolu nizozemske Eredivisie Ajax je kiksao kod Go Ahead Eaglesa odigravši tek 1:1. Oba su gola pala u drugom poluvremenu, domaćini su poveli u 64. preko Llansana, a izjednačio je Klaassen pet minuta kasnije.

U prvom poluvremenu Josip Šutalo mogao je postati tragičar. Hrvatski reprezentativac odigrao je povratnu loptu prema svom vrataru 40-ogodišnjem Remku Pasveeru koji u tom trenutku nije bio na vratima. Ipak, uspio se na vrijeme vratiti i klizećim startom spriječiti siguran autogol.

Video reakcije pogledajte OVDJE (SportKlub)

Ovo je drugi kiks Ajaxa u tekućem prvenstvu. Nakon četiri odigrane utakmice Kopljanici imaju sedam bodova, čak devet manje od AZ Alkmara, uz dvije utakmice manje, odnosno osam manje od stopostotnog PSV-a koji danas protiv A. Halilovićeve i J. Mitrovićeve Fortune Sittard lovi šestu ovosezonsku pobjedu i bjeg na +11.