.jpg.webp)
Službeno: Ismaël Bennacer novi je igrač Plavih!
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 05.09.25. | 19:00
Ponoćna bomba je odjeknula, a zagrebački klub i službeno ga je predstavio u plavom dresu
Iskusni vezni igrač Milana i alžirske reprezentacije, Ismaël Bennacer, uspješno je u Zagrebu prošao liječnički pregled i tako postao novi igrač Dinama, objavio je klub na službenim stranicama. Istaknuti član slavljeničke generacije Rossonera, s kojom je 2022. godine osvojio naslov prvaka Italije, u maksimirski klub dolazi na posudbu do kraja sezone uz mogućnost otkupa ugovora.
Bennacer će do veljače sljedeće godine kandidirati samo za utakmice u domaćim prvenstvenim i kup natjecanjima s obzirom na to da je pristupio nakon isteka roka za prijavu sastava za ligašku fazu Europa lige.
Rođen je 1. prosinca 1997. godine u francuskom Arlesu. U mlađim je uzrastima nastupao za Arles i londonski Arsenal, kratko igrao na posudbi u francuskom Toursu, a od 2017. je bio u Italiji od čega prve dvije sezone u Empoliju, a potom pet i pol u Milanu. Prošlu je polusezonu proveo na posudbi u Olympiqueu iz Marseillea.
S alžirskom je reprezentacijom osvojio Afrički kup nacija 2019. godine i pritom proglašen najboljim igračem turnira. Bio je asistent u pobjedi protiv Senegala u finalu s 1-0. Za nacionalnu je momčad dosad odigrao 50 utakmica.
Vitrinu s trofejima obogatio je i s naslovom prvaka Italije s Milanom 2022. i pokalom pobjednika talijanskog Superkupa u siječnju ove godine.
Dragi Ismaël dobo nam došao u Dinamo. Želimo ti puno sreće, zdravlja i uspjeha u plavome dresu!, zaključio je zagrebački klub u objavi.
Dodajmo da je broj 4 uzeo u dogovoru s Torrenteom, koji će zbog oporavka od teške ozljede propustiti velik dio ove sezone.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
Ragbi
Dota
Badminton
Odbojka na pijesku
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.