Novo vrijeme Facebook

Pred Ligu prvaka, Makarani i Omišani pružili futsal dostojan Lige prvaka

Vrijeme Čitanja: 3min | pon. 17.10.22. | 07:38

Iza nas je još jedno zanimljivo i izjednačeno kolo.

Za oko tjedan dana u Makarskoj će hrvatski prvak i viceprvak zaigrati u istoj skupini Elitne runde Lige prvaka, zajedno s viceprvakom Sportingom iz Lisabona i kazahstanskim Ayatom. A da su obje momčadi u priličnoj formi dokazale su utakmice odigrane proteklog tjedana. Novo vrijeme je u derbiju kola na domaćem terenu odigralo neriješeno s Olmissumom u utakmici u kojoj su gosti vodili 2:0 i 3:1, da bi Novo vrijeme na krilima sjajnog dvostrukog Tonija Jelavića stiglo do preokreta u sam smiraj utakmice. Hrvatski reprezentativac jednog je zabio iz deseterca, a drugog nakon sjajne akcije u rašlje Čizmićevog gola. No, u posljednjoj minuti dvoboja Nikola Pavić izborio je penal, a udarac sa šest metara realizirao je Antonio Juretić za konačnih 4:4. Napomenimo kako je treći pogodak za Omišane zabio njihov vratar Nikola Čizmić koji je 'potegnuo' s loptom i s udaljenosti pogodio vrata Filipa Baškovića.

Uspješna je bila i Futsal Pula, drugi sudionik Lige prvaka, koja je na domaćem terenu sa 6:2 nadvisila Torcidu. Ključni igrač Puljana bio je hrvatski reprezentativac David Mataja koji je do 22. minute zabio hattrick za 3:0 vodstvo domaćeg sastava, a do kraja utakmice još su zabijali Ivan Šulentić, Nikola Prelčec i vratar Darko Milanović za Pulu te Luka MIoč i Milan Družijanić za Torcidu. S istim rezultatom dubrovački Square nadvisio je Crnicu u Gospinom polju. Gospari su u 33. zabili za 5:0 i pitanje pobjednika je bilo riješeno već tada, a Šibenčani su do kraja utakmice samo uspjeli ublažiti poraz. Junak dvoboja bio je Maro Đuraš koji je zabio hattrick za Square.

Za razliku od Torcide uspješan je bio drugi splitski klub, AFC Universitas koji je na domaćem parketu s 5:4 nadvisio Futsal Dinamo. Domaćini su krenuli furiozno u utakmicu i na krilima Jakova Gotovca te dvostrukog strijelca Ivora Šuljića u 3. minuti imali prednost od 3:0. No, Dinamo se na krilima Zvornimira Šurćura i Matea Mužara vraća da bi Universitas stigao do pobjede dvama sjajnim pogocima novopridošlog Brazilca Cordeire Guimaraesa. Konačni rezultat postavio je Šućur svojim trećim pogotkom na utakmici, u igri Dinama s golmanom igračem.

U prvoj utakmici kola, odigranoj u petak, Osijek je svladao Vrgorac na domaćem parketu sa 7:5 i upisao prve bodove u povratničkoj sezoni u 1.HMNL. A na toj utakmici su četiri od 11 pogodaka zabili - Brazilci. Osijek je u dvoboj krenuo sjajno i pogocima Lime, Damjanovića i Šalaja do 7. minute imao prednost od 3:0. No, do kraja prvog dijela u osječkom Zrinjevcu palo je još pet pogodaka. Za Vrgorac su zabili Duško Martinac dva (9. i 16.) i Brazilac Guilherme jedan (19.), a za Osijek Damjanović (13.) i Lima (20.) svoje druge pogotke na utakmici za Osijek - Vrgorac 5:3. Vrgorac se potpuno vratio u igru sredinom drugog dijela kada su zabili Guilherme (drugi na utakmici) i Andrijašević (35.), no do kraja utakmice Bijelo-plavi ipak stižu do pobjede golovima Šalaja u 37. i Pandurevića u 40.

1.HMNL 2. kolo

Osijek - Vrgorac 7:5 (Gelo 1, Damjanović 2., 13., Šalaj 7., Šalaj 37., Lima 20., Pandurević 40. / Martinac 9., 16., Guilherme 19., 29., Andrijašević 25.)

AFC Universitas - Futsal Dinamo 5:4 (Gotovac 2., Šuljić 2., 3., Cordeiro Guimaraes 37., 38./ Šućur 10., 28., 39., Mužar 23.)

Square - Crnica 6:2 (Duvančić 2., Đuraš 19., 23. 39., Džanković 29., Cvjetković 22. / Radić 36., Cvjetković-ag 37.)

Futsal Pula - Torcida 6:2 (Mataja 2., 9., 22., Šulentić 27., Prelčec 36., MIlanović 37. / Mijoč 30., Družijanić 39.)

Novo vrijeme - Olmissum 4:4 (B. Gašpar 22., Kazazić 28., Jelavić 37., 39. / Sekulić 4., Moura 10., Čizmić 23., Juretić 40.)