Petar Mamić/Arhiva

Porazi hrvatskih nogometaša u Konferencijskoj ligi, Muharu i Mamiću po 90 minuta

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 15.09.22. | 20:48

Njihovi klubovi poraženi su na domaćim terenima istim rezultatom

Loše je prošao prvi termin 2. kola grupne faze Konferencijske lige za klubove u kojima igraju hrvatski nogometaši. Kolonija u rumunjskom Cluju poražena je od turskog Sivasspora s 0:1, a jedini zgoditak na susretu zabio Gradel iz jedanaesterca u 28. minuti.

Cijelu utakmicu za Cluj odigrao je Karlo Muhar, a na klupi su ostali Karlo Bručić, Lovro Cvek i Denis Kolinger. Cluj je nakon ovog poraza na trećem mjestu grupe G s jednim bodom nakon što su u prvom kolu remizirali 1:1 s Ballkanijem.

Istim rezultatom kao i Cluj poražena je družina Žalgirisa. Njima je u goste došao švicarski Basel koji je slavio golom Zeqirija u 62. minuti.

Petar Mamić odigrao je cijelu utakmicu za domaće, a s klupe su gledali Tomislav Duka i Josip Tadić. Žalgiris je u prvom kolu remizirao sa Slovanom bez golova i sad se nalaze na trećem mjestu skupine H. (rv)