
Počinje nogometni tjedan na Kušek Apašu: Rijeka brani tron na terenu koji se teško osvaja
Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 29.03.25. | 08:00
Utakmica u Koprivnici počinje u 18.45 sati, a prijenos je na Max Sport 1 kanalu
Borba za naslov prvaka Hrvatske ušla je u zadnjih 10 kola. Stanje na ljestvici sugerira nam još jednu dramatičnu sezonu, a čak tri pretedenta za naslov smještena su unutar svega pet bodova razmaka. To u prijevodu znači da će svako kolo biti od izuzetne važnosti, a svaka utakmica na nož. Vodeća momčad lige - Rijeka - prvi od preostalih ispita imat će na vrlo neugodnom gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa. Utakmica na Ivan Kušek Apašu počinje u 18.45 sati, a prijenos je na Max Sport 1 kanalu.
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
Bez puno pretjerivanja, možemo reći da koprivničku publiku očekuje spektakularan nogometni tjedan. Slaven Belupo odigrat će tri domaće utakmice u sedam dana. I to kakve! Prvo će danas, 29. ožujka ugostiti Rijeku u prvenstvenom ogledu, potom im sljedeće srijede dolazi Osijek u polufinalu Kupa, a sve će začiniti prvenstveno gostovanje Hajduka 5. travnja.
UŽIVO Slaven Belupo - Rijeka
Bit će to i veliki ispit za igrače, koji nisu navikli na ovakav 'europski' ritam, a o tome je na konferenciji za medije uoči utakmice govorio i strateg domaćih Mario Kovačević.
"Imam slatke brige što se tiče prvih 11, moram to reći, ali imamo ubrzo nakon Rijeke još dvije bitne utakmice i svi će dobiti priliku. Nama je najvažnija sad ova utakmica protiv Rijeke, radimo dobro, igramo doma, znamo kako doći do pozitivnog rezultata, no neće nam biti lagano."
Slaven Belupo i Rijeka već su odigrali tri utakmice ove sezone. U prvom dvoboju u Koprivnici, gledatelji nisu vidjeli nijedan pogodak, dok su u dva ogleda na Rujevici, Riječani uvjerljivo slavili. No, Radomira Đalovića će na dodatan oprez pozvati domaći poraz od Farmaceuta u prosincu 2023., kada su poraženi s čak 2-4.
"Čeka nas derbi utakmica protiv momčadi koja igra odličan nogomet, koja se nadigrava. Imaju iskusne igrače poput Nestorovskog, Grgića ili Božića, mlade poput Jagušića. Brza su momčad, opasna u tranziciji, svi znamo da su dobri, ali bitno je kakvi ćemo mi biti, da se nametnemo od prve sekunde, da igramo svoju igru. Vidjeli smo i da će biti kiša, ali moramo biti spremni na sve, prvi smo na tablici i tu želimo ostati", rekao je riječki strateg.
Slaven Belupo - Osijek
Cjelokupnu ponudu za polufinalnu utakmicu hrvatskog nogometnog Kupa koja se igra u srijedu 2. travnja u 17 u Koprivnici pogledajte ovdje:
(2.35) Slaven Belupo (3.40) Osijek (3.00)
ODIGRAJ ODMAH!
Što se izostanaka tiče, domaćini ne računaju na ozlijeđene Hlevnjaka, Leškovića i trećeg vratara Jesenovića, dok su gosti bez kartoniranog Bogojevića i ozlijeđenog Škorića.
Pravdu će na Kušek Apašu dijeliti Mateo Erceg uz pomoć Hrvoja Radića, Marjana Tomasa, a uz signalizaciju četvrtog - Ivana Vukančića. U VAR sobi sjedit će Ivan Matić i Kristijan Novosel.
Očekivani sastavi:
Slaven Belupo (4-1-4-1): Sušak - Bosec, Božić, Kovačić, Lučić - Ćubelić - Dolček, Liber, Lepinjica, Grgić - Nestorovski
Rijeka (4-1-4-1): Zlomislić - Oreč, Radeljić, Majstorović, Devetak - Selahi - Janković, Gojak, Fruk, Djouahra - Čop