Davor Javorovic/Pixsell
Davor Javorovic/Pixsell

Osijek želi reakciju nakon Poljuda, Belupo rasterećeniji stiže na Opus Arenu

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 30.08.26. | 08:01

Nakon poraza na Poljudu Osijek pred domaćom publikom dočekuje Slaven Belupo i traži povratak pobjedama. Bessone zbog suspenzije Mustafića mora pronaći rješenje na desnom boku a promjena bi mogla biti i u napadu.

Nakon posrtaja na Poljudu, Osijek će protiv Slaven Belupa pred domaćom publikom (nedjelja, 20 sati) imati priliku vratiti se na pobjednički kolosijek. Iako je Hajduk lanjski snijeg, posljedice se osjete. Prije svega na desnom boku na kojem će Federico Bessone morati improvizirati nakon što je Mustafić suspendiran, dok se u Posavca još uvijek nema povjerenje. Iako, pričaju svjedoci, mladi bek Osijeka odradio je sjajne pripreme i pokazao više od prinove na toj poziciji.

“Ako Posavec ne bude igrao, to je zato što mislim da još nije spreman za prvih 11. Napredovao je, ali mislim da još uvijek nije spreman biti starter”, naglasit će trener Osijeka u najavi utakmice.

Jasno je da će odluka o desnom beku lomiti između Jurišića koji je to igrao nakon isključenja na Poljudu, odnosno Heistera koji je lijevi bek, ali može očito i na kontra stranu. Mogao bi i Hasić. Još jedna dvojba mogla bi biti u špici gdje Leon u zadnjoj utakmici nije puno pokazao, pa bi se trener Osijeka mogao okrenuti drugoj opciji, recimo Jakupoviću.

A što se tiče one od prošlog vikenda, Bessone će reći da ga to više ne zanima.

“Razmišljam samo o onome što je ispred mene. Ako ne budemo igrali dobro kao u prva tri kola, bit će nam teško. Mislim da ja je sve na nama”, naglasio je.

Osijek ne može računati na spomenutog Mustafića, Meiju, Šopova, Čaića te Matkovića koji su i dalje na listi ozlijeđenih.

S druge strane, Slaven Belupo je odahnuo nakon trijumfa nad Goricom u prošlom kolu. Utihnule su glasine o smjeni Gregurine te je trener Belupa dobio prijeko potreban mir za pripremu ove utakmice u koju ulaze s velikim respektom.

“Osijek je fantastična momčad. Pomlađeni su, igraju na jako visokom intenzitetu, pogotovo u kontekstu presinga. Imaju sjajne pojedince na krilima koji rade razliku i tu moramo biti jako oprezni”, najava je Gregurine koji je zadovoljan progresom svoje momčadi.

“Najavljivali smo da ćemo nakon trećeg ili četvrtog kola doći na željene razine, sada smo jako blizu tome”.

Kod gostiju nema Caimacova, Jakira, Lončara, Međimoreca, Zahore i Žute koji su na listi ozlijeđenih, svi ostali spremni su i na raspolaganju za sve ono što nosi zahtjevno gostovanje na Opus Areni. Utakmicu će suditi Ivan Pajač iz Svetog Ivana Zeline. Bojan Zobenica će biti pomoćnik, kao i Vinko Podrug, dok će Patrik Kolarić biti četvrti sudac. U VAR sobi su Ante Čuljak i Ivan Vučković.

Očekivani sastavi:

Osijek (4-1-4-1): Malenica - Juršić, Jelenić, Kolarik, Heister - Vrbančić - Dolček, Bukvić, Ježić, Omerović - Jakupović

S. Belupo (4-3-3): Sentić - Krušelj, Kovačić, Cvetko, Urata - Bosak, Crepulja, Banovec - Mitrović, Nestorovski, Dabro


Tagovi

NK OsijekHrvatska nogometna ligaSlaven Belupo

Sljedeća vijest