Prije 20 godina rastužio je milijune Hrvata na Mundijalu, a danas se utrkuje u jurilici koja ide 300 km/h

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 26.03.18. | 20:13

Rastužio je milijune Hrvata 1998. godine i kasnije postao svjetski i europski prvak, a danas je profesionalni vozač.

Fabien Barthez prije 20 godina na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj bio je jedan od junaka pobjede protiv Hrvatske u polufinalu, svojedobno su ga zvali jednim od najboljih golmana svijeta, ali već se godinama ne bavi nogometom. Službeno je u mirovini od 2007. godine, no nije se prestao baviti sportom, samo je objesio golmanske rukavice i zamijenio ih onima za utrkivanje...

Preciznije, najprije je mjesto među vratnicama zamijenio onim suradnika team-menadžera Jeromea Policanda u momčadi AKKA ASP u Porsche Cupu, potom je prešao u momčad Morgan Moullin-Traffort s kojom je osvojio francusko GT prvenstvo, a sad se ponovno vraća momčadi u kojoj je započela njegova automobilistička karijera.

Ovaj put sjest će za upravljač Mercedes -AMG GT3 i s kolegama Philippeom Giaqueom te Ericom Debardom nastupat će na Am Cupu. Kao team menadžer nije bio loš s obzirom na to da je 2013. godine osvojio svoju prvu automobilističku kantu, a sad će taj uspjeh pokušati ponoviti i za volanom...

Svojedobno se natjecao i na legendarnoj Le Mans seriesu, natjecanju inspiriranom legendarnom utrkom 24 sata Le Mansa, ali na njoj je vozio Ferrari. Pogledajte kako slavni golman savladava zavoje na automobilističkoj stazi.

(foto: Screenshot)