Nadal zaustavio Čilića i otišao u finale Šangaja

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 14.10.17. | 12:59

Fantastičan meč odigrali su prvi tenisač svijeta i prvi hrvatski reket u polufinalu ATP turnira u Šangaju.

Čilić je izgledao jako dobro kroz cijeli prvi set, odlično se kretao na mreži i zatvarao gotovo sve Nadalove pokušaje, ali u ključnom trenutku, pri rezultatu 5:5, ispustio je svoj servis prvi put u meču i dao priliku Španjolcu za prvi set. Ovaj ju nije propustio i zaključio ga sa 7:5.

U drugom je Nadal prenio momentum i nastavio lomiti najboljeg hrvatskog tenisača. Prve plodove pritiska ubrao je pri rezultatu 1:1 oduzevši Čiliću servis, no Marin mu je vratio četiri gema kasnije izjednačivši na 3:3. Nadal je potom pri rezultatu 4:4 ponovo breaknuo Marina, ali naš prvi reket ponovno je pokazao mentalnu snagu, odmah rebreaknuo Nadala te izborio tie-break drugog seta.

Nažalost, Nadal je u odlučujućem 13. gemu podigao svoj tenis na razinu više, pogodio nekoliko spektakularnih udaraca i sa 7:3 u tie-breaku otišao u finale. Sjajnom Španjolcu ovo je bila deveta pobjeda u nizu i peta u šest okršaja protiv Čilića.

(foto: Action Images)