Mektić u Memphisu uzeo prvi ATP naslov u karijeri

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 20.02.17. | 10:08

Hrvatski tenisač Nikola Mektić osvojio je na turniru u Memphisu svoj prvi ATP naslov u karijeri.

U finalu igre parova, Nikola Mektić je u paru s Amerikancem Brianom Bakerom u dva seta, sa 6:3 i 6:4 bio bolji od američke kombinacije Ryan Harrison/Steve Johnson za samo sat vremena igre.

Hrvatsko-američki par je u prvom setu odmah na početku osvojio break i poveo 3:0, što Amerikanci više nisu stigli nadoknaditi. U drugoj dionici su Baker i Mektić također rano uzeli break i poveli 2:1, ali su potom u šestom gemu kiksali na svom servisu i set je vraćen na početak. Ipak, susret su riješili u devetom gemu novim breakom i iskoristili prvu meč loptu za osvajanje turnira.

Mektić i Baker su do naslova stigli bez izgubljenog seta, a obojici je to prvi ATP naslov u karijeri.

Hrvatskom Davis Cup reprezentativcu je ovo bio drugi plasman u finale nekog ATP turnira. Prvo ATP finale igrao je lani u Umagu s Antonijom Šančićem i izgubio.

Osvajanjem Memphisa, 28-godišnji hrvatski tenisač je napredovao za 11 mjesta na novoj ATP ljestvici na 56. poziciju, što mu je renking karijere.