Karlović u tri seta do četvrtfinala u Budimpešti

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.04.17. | 16:07

Hrvatski tenisač Ivo Karlović uspješno je odradio prepreku u drugom kolu turnira u Budimpešti.

Nakon što je u prvom kolu bio slobodan, 'Div sa Šalate' u drugom je kolu ATP turnira u Budimpešti u tri seta svladao najboljeg BiH tenisača, Damira Džumhura sa 6:1, 3:6 i 6:4 za sat i 27 minuta igre.

Ivo Karlović, koji je postavljen za drugog nositelja u mađarskoj prijestolnici, u prvom je setu dvaput oduzeo servis protivniku, inače 90. igraču svijeta i Džumhuru prepustio osvajanje tek jednog gema odmah na početku meča. U drugom je BiH predstavnik bolje zaigrao i vratio meč na početak breakom u osmom gemu, mirno odserviravši u sljedećem gemu za 6:3. U odlučujućem trećem setu činilo se da će pobjednika morati dati 'tie-break', no ipak je Karlović u desetom gemu stigao do dvije break i meč lopte te ih iskoristio.

Ovo je bio njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda našeg tenisača, koji će u četvrtfinalu igrati protiv Slovenca s britanskom putovnicom, Aljaža Bedena. Bedene je u osmini finala u dva seta, sa 6:4 i 6:4 bio bolji od Nizozemca Robina Haasea.

Do sada je dr. Ivo dvaput igrao protiv 68. igrača svijeta i oba puta izgubio.