Federer izborio okršaj s Karlovićem

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 24.10.14. | 23:15

Ivo Karlović će za finale ATP turnira u švicarskom Baselu očekivano igrati sa domaćim tenisačem, Rogerom Federerom.

Prvi favorit turnira i drugi igrač svijeta je u posljednjem današnjem četvrtfinalu sa 7:6 (4) i 6:2 svladao petog nositelja, Bugarina Grigora Dimitrova.

Neizvjestan je bio samo prvi set koji je odlučen u tie-breaku, a drugi je Fedex riješio ranim breakom na početku meča. Izborio je tako polufinalni okršaj s Karlovićem, koji će biti njihov 13. susret.

'Div sa Šalate' dosad je zabilježio jednu pobjedu. Zanimljivo je da su njih dvojica igrali i 2007. godine u polufinalu Basela, a tada je u dva tie-breaka slavio Švicarac. Protivnik senzacionalnog Borne Ćorića, koji je podsjetimo, u dva seta izbacio Rafaela Nadala je Belgijac David Goffin.