Ćorić preokretom teško izborio pobjedu nad veteranom

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 27.02.19. | 20:24

Borna u četvrtfinalu Dubaija.

Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi.

U posljednjem meču ove večeri pobijedio je veterana Tomaša Berdycha sa 1-6, 6-1, 7-6 za 2 sata i 15 minuta igre.

Hrvatski tenisač katastrofalno je ušao u meč. Potpuno je bio podređen igri Čeha koji je uzeo prvih pet gemova, 'brejknuvši' Zagrepčanina čak dva puta. Za ekspresnih 35 minuta okončao je Berdych prvi set u svoju korist rezultatom 6-1.

Povratak Ćorića bio je maestralan- Uzvratio mu je 22-godišnji Borna istom mjerom uzevši veteranu dva puta servis te ga za dvije minute manje dovršio za identičnih 6-1.

Treći set bio je ono što smo očekivali od cijelog meča – neizvjesno, puno trke, ali i nekoliko velikih pogrešaka. Igralo se cijelo vrijeme gem za gem, a veliku šansu Borna je propustio pri rezultatu 4-4, kada je imao tri vezane break lopte na servis 33-godišnjeg Čeha. Ipak, Berdych se vratio te je meč u konačnici otišao u tie-break nakon kraćeg prekida zbog sitne kiše.

U 13. igri igralo se poen za poenom do rezultata 5-4 kada Hrvat radi treći mini-break, potom mirno odserviravši za konačnih 2-1 u setovima.

U četvrtfinalu, Ćorić će igrati sa Basilashvilijem koji je pobiejdio Bautistu Aguta u tri seta.